Realijos


Lotynu realijos. Lotyniskos realijos. Lotynu kalbos realijos. Achilo kulnas realija. Graiku realijos. Trojos arklys realija. Mokslobaze.lt. troja. Realija. Realijos achilo kulnas. Achilas heraklis rasinei.

10 lotyniškų realijų, išsamiai paaiskintos. Achilo kulnas – silpna, pažeidžiama vieta, pagrindinis trūkumas. Augėjo arklidės – didžiulė netvarka, užleisti nesutvarkyti darbai ar pataplos. Damoklo kardas – nuolat gresiantis pavojus. Gordijaus mazgas – koks nors sudėtingas reikalas, sunkiai sprendžiama problema. Pandoros skrynia – nelaimių šaltinis. Prokrusto lova – dirbtinė norma, rėmai, į kuriuos per jėgą kas nors spraudžiama. Pyro pergalės – abejotina ir su didžiuliais nuostoliais pasiekta pergalė, tolygi pralaimėjimui. Sisifo darbas/akmuo – beprasmis, nesibaigiantis ir rezultatų neduodantis darbas. Tantalo kančios – didžiulės kančios paprsatai dėl to, kad tikslas yra arti, tačiau neįmanomas pasiekti. Trojos arklys – 1. klasta; 2. klastinga ar pražūtį nešanti dovana. Pasak Homero ir Vergilijaus, niekaip negalėdami įveikti Trojos, graikai sugalvojo į miestą įsigauti klasta: sumeistravo didžiulę medinę arklio formos talpą, į kurią uždarė keletą savo karių, o patys suvaidino išvykimą namo. Trojėnai, pamatę, jog graikai pasitraukė ir paliko jiems dovanų medinį arklį, džiūgaudami įsitempė jį į miestą ir džiūgaudami ėmė švęsti laiming karo baigtį. Sulaukę nakties, arklio viduje buvę graikai išlindo lauk ir atvėrė Trojos vartus už jų jau laukusiems draugams. Įsiveržę graikai nusiaubė Troją.

Achilo kulnas – silpna, pažeidžiama vieta, pagrindinis trūkumas. Achilas buvęs vienas iš trojos karo didvyrių, kovojęs graikų pusėje. Kaip sako graikų mitas, deivė tetidė, achilo motina, norėdama apsaugoti savo sūnų ir padaryti jį nepažeidžiamą, dar kūdikį jį išmaudė stikse, požemio pasaulio upėje, skiriančioje gyvūjų ir mirusiųjų pasaulius. Liko tik viena pažeidžiama vieta. Tai achilo kulnas, nes motina achilą laikė kaip tik už kulno. Trojos karo metu karaliaus sūnaus pario paleista strėlė lėkė tiesiai achilui į kulną ir mirtinai jį sužalojo.

Augėjo arklidės – didžiulė netvarka, užleisti nesutvarkyti darbai ar pataplos. Graikų mite apie heraklį epėjos karalius augėjas garsėjo metų metais nevalytomis arklidėmis (30 metų). Vienas iš heraklio žygių buvęs augėjo arklidžių išmėžimas. Heraklis apsiėmęs tai padaryti per dieną. Jis nukreipęs į arklides netoliese tekėjusias upes ir jų srove išplovęs arklides. Tačiau augėjas netesėjo pažado herakliui atsilyginti už darbą dešimtadaliu savo gausios bandos, todėl tarp jų kilusi nesantaika, kuri po poros metų baigėsi jųdviejų kova. Heraklis augėją įveikęs ir pergalės proga surengęs pirmąsias olimpines žaidynes.

Damoklo kardas – nuolat gresiantis pavojus.

  • Microsoft Word 8 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (774 žodžiai)
  • Jolanta
  • Realijos
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Realijos. (2011 m. Spalio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/realijos.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 17 d. 03:53
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo