Reduktoriai. Movos.


Reduktoriaus movos. Reduktoriu movos. Reduktoriaus schema. Revers reduktoriai. Reduktoriaus konstrukcija. Cilindrinis reduktoriai. Pneumatinis reduktorius. Reduktoriaus konstrukcija ir veikimo schema. Pneumatinio reduktoriaus sandara. Daugiakausio reduktoriaus schema.

Reduktoriai , revers-reduktoriai , sujungimo movos jų sandara ir veikimo principai. Nedideliuose laivuose naudojami aukštų apsukų nereversuojami dizeliai , kurių galingumas siekia nuo 7 iki 110 kWt ir apsukų skaičius būna ne didesnis kaip 1500 aps/min. Tam , kad galima būtų atlikti kai kuriuos manevrus šitie varikliai gaminami kartu su revers-reduktoriais kurių pagalba galima keisti sraigto veleno kryptį ir sumažinti apsisukimus. Į revers-reduktorių konstrukciją įeina paskirstimo mechanizmas. Piešinyje 10.14 pavaizduota dviejų diskų revers-reduktoriaus schema. Reduktoriaus sukimosi velenas 11 sujungtas su tarpiniu arba atraminiu velenu. Ant šito veleno yra krumpliaratis 12 kuris sujungtas su įtvirtintu ant veleno 9 kitu krumpliaračiu 8 dėka tarpinio krumpliaračio 10 , o taip pat dar sujungtas su kitu krumpliaračiu 7 kuris įtvirtintas ant tusčiavidurio veleno 13. Krumpliaratis 10 tarnauja tik tai tam , kad išsaugoti krumpliaračio 8 sukimosi kryptį. Velenas 9 įeina į vidų veleno 13 ir abu šitie velenai gali nepriklausomai suktis.

Perkelus i dešinę diskas 4 susikabina su disku 15 ir sukelia to disko judesį , o taip pat ir veleno 11 per krumpliaratį 12. Perkelus i kairę diskas 4 susikabina su disku 3 , kuriam irgi persiduoda sukamasis judesys kartu su velenu 9. Veleno 9 sukamasis judesys persiduoda vedančiam velenui 11 per krumpliaračius 8 ir 10. Sukimosi kriptis bus ta pati kaip ir veleno 9 , tai yra atvirksčia krumpliaračio 12 sukimosi kripčiai (atbuline eiga). Padėtis “Stop” atitinka kai diskas 4 randasi tiesiai per vidurį. “Stop” padėtyje variklio alkūninis velenas sukasi toliau , o eigos velenas bus sustabdytas. Perkėlimas paspaudžiamojo disko 4 atliekamas su perjungimo rankena 5 ir su perjungimo mova 6 ir rankenų mechanizmo 14 pagalba.

Šios revers-reduktoriaus schemos privalumai yra tie , kad galimas ilgas darbas dirbant atbulinei eigai. Trūkumai yra tie , kad yra apribotas perduodamojo sukimosi momento , o taip pat reikalingas gana tikslus diskų montavimas korpuse. Net mažiausias diskų perkreipimas gali privesti prie perkaitinimo ir prie užstrigimo.

Schemoje 10.15 pavaizduotas variklio 6ЧСП 15/18 išilginis revers-reduktoriaus pjūvis , kuris dirba pagal anksčiau pateikta schema ir persiduodančiais skaičiais: eigai į priekį 1:2,5 , atbulinei eigai 1:3,25.

Tam , kad perduoti didelius sukamuosius momentus , naudoja revers-reduktorius su hidrauliniu valdymu. Manevravimas su tokia įranga gali būti atliekamas automatizuotu distanciniu pultu.

  • Microsoft Word 489 KB
  • 2016 m.
  • 6 puslapiai (1258 žodžiai)
  • Universitetas
  • Regina
  • Reduktoriai. Movos.
    10 - 1 balsai (-ų)
Reduktoriai. Movos.. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/reduktoriai-movos.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 17 d. 07:23
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo