Referatas Alus


Alaus istorija. Alus ir visuomenė. Etimologija. Suvartojimo kiekiai. Alaus rūšys. Geografinis skirstymas. Pagal fermentacijos būdą alus skirstomas. Alaus klasifikacija lietuvoje. Pagal stiprumą. Pagal spalvą. Pagal naudojamas žaliavas ir gamybos ypatumus alus skirstomas į kategorijas. Alaus gamyba. Netradicinės technologijos. Didžiausi alaus gamintojai. Alaus daryklos Lietuvoje. Alaus, gaminamo Lietuvoje, pavadinimai. Kaip gimsta lietuviškas alus. Salyklo paruošimas. Alaus virimas. Alaus fermentacija. Alaus išpilstymas. Alaus žodynėlis. Alaus temperatūra. Alaus stiprumas. Sveikata. Reikalavimai alaus gamintojams. Literatūros šaltiniai.

Seniausias, iki šiol veikiantis, bravoras yra „Weihenstephaner„, Vokietijoje. Ši alaus darykla gamina alų nuo 1040 m.

Salyklas valomas nuo dulkių ir priemaišų, tada sumalamas, sumaltas salyklas sumaišomas su tyru iki 78 °C vandeniu mentalo užmaišymo talpoje, mentalas pereina kelet1 stadoj7 su skirtingomis temepartūromis ir laiku, toliau suberiamas į sūkurinę talpą kur mentalo dalis (misa) atskiriama nuo saladino (alui gaminti panaudotų miežių liekanos).

Apyniai dedami į virimo katilą, jie suteikia alui kartumo ir skonio pilnumą, ir taip pat supilami į sukūrinė talpą, tuomet misa paliekama nusistovėti 25-30 min. Koaguliavusios medžiagos ir sunkesnės dalelės nusėda ant dugno ir misa nuskaidrėja. Misa paduodama į šaldytuvą, kuriame atšaldoma ir aeruojama.

Atšaldyta ir aeruota misa dedama į cilindrinę fermentacijos talpa, dozuojamos ir dedamos mielės, fermentavimo metu išsiskiria šiluma, tam kad misos temperatūra nepakistų yra palaikoma pastovi fermentavimo temperatūra, ir alus kurį laiką brandinamas.

Subrandintas alus yra filtruojamas, pašalinami baltymai, mielės, apynių dalelės, galiausiai alus pasterizuojamas ir išpilstomas į statines, bei butelius.

Tačiau vartojant alų reikia atsižvelgti į tai, jog jis yra priskiriamas alkoholiniams gėrimams, o šių gėrimų besaikis vartojimas yar pavojingas.

Gūdų salyklas − salyklas, tam tikru būdu pagamintas iš alui gaminti tinkamų salyklinių

  • Kulinarija Referatas
  • Microsoft Word 6232 KB
  • 2014 m.
  • 23 puslapiai (4841 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rūta
  • Referatas Alus
    10 - 3 balsai (-ų)
Referatas Alus. (2014 m. Kovo 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/referatas-alus.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 11:20
×