Referatas apie Airiją


Airija aprašymas. Airija parlamentas. Apie airija aprašymas. Airijos salis referatas. Apie airija skaidres. Referato ivadas pavyzdys. Airijos referatas. Referatas zymiausios airijos vietos. Skaidrės apie airija.

Įvadas. Bendri duomenys. Geografinė padėtis. Istorinė apžvalga. Gyventojai ir kultūra. Gamtos išteklių svarba valstybės ekonominiam vystymui. Turizmas. Ryšis su Lietuva. Išvados. Literatūra.

Pastaruosius trejetą-penketą metų airijos respublika yra vienas populiariausių laikinosios Lietuvių emigracijos maršrutų. Dar prieš keletą metų, airijoje sutikti Lietuvių buvo labai sunku. Šiandien Lietuvišką kalbą išgirsti gatvėje galima vis dažniau. Lietuviai į salą atvyksta viliojami kylančios ir pasauliui atviros ekonomikos, palankaus airių požiūrio į užsieniečius darbuotojus, didesnės asmeninės laisės ir mažesnių mokesčių. Gyventojų surašymas parodė, kad lenkų čia gyvena 63 tūkst. 300, tuo tarpu Lietuvių tik 24 tūkst. Antrą vertus dauguma žmonių baiminamasi, kad, įstojusi į es, Lietuva netektų žymiu mastu savarankiškumo, turėtų būti paklusni briuselio reikalavimų vykdytoja, taptų tik pigios darbo jėgos šalimi. Labai mažai žmonių domisi prieš išvažiujant šalimi į kuria jie važiuoja.

Kritiški pasvarstymai ir abejonės yra savaime suprantami ir naudingi, nors turėtų būti geriau argumentuojami, paremiami es narių patirtimi. Ką buvimas es nare galėtų duoti Lietuvai galime jau dabar matyti, pasidomėję, kokia padėtis ten, kur jau daugiau dešimtmetį gyvenama pagal es reikalavimus ir galimybes. Viena tokių šalių ir kartu geriausias pavyzdys Lietuvai yra airija.

Mano referato tikslas apžvelgti airijos respublika (airija) – valstybė, užimanti apie penkis šeštadalius airijos salos. Dėl vešlios žalumos dažnai vadinama žaliąja sala arba smaragdo sala . Sostinė – dublinas. Senąja airių (gėlų) kalba baile atha cliath – miestas prie perkėlos su kliūtimis . Airija pagal 1937 m. Konstituciją yra parlamentinė respublika. Aukščiausioji valdžia airijoje priklauso parlamentui (air. Oireachtas), kuris susideda iš dviejų rūmų – senato (60 narių; 11 paskirti ministro pirmininko, išrinkti universitetuose, 43 išrinkti tiesiogiai) ir atstovų rūmų (dįil Éireann) – (166 nariai). Atstovų rūmai yra renkami visuotiniuose rinkimuose penkeriems metams. Prezidentas (uachtarįn na hÉireann) yra renkamas metų kadencijai, ministrą pirmininką (taoiseach) skiria prezidentas ir tvirtina parlamentas. Vykdomoji valdžia yra ministrų kabinetas, atsakingas atstovų rūmams. Nacionalinė vėliava yra trispalvė, sudaryta iš žalios, baltos ir oranžinės spalvų. Žalia spalva atstovauja senajai gėlų ir anglų - normanų gyventojų daliai, oranžinė - protestantų rėmėjų iš oranžijos valstybės, balta simbolizuoja ilgalaikę taiką tarp dviejų tradicijų. Vėliava pirmą kartą buvo iškelta 1848 metais, kaip airijos sąjūdžio simbolis, tačiau nebuvo naudojama iki 1916 metų sukilimo.

  • Microsoft Word 69 KB
  • 2012 m.
  • 15 puslapių (3348 žodžiai)
  • Kolegija
  • Dangira
  • Referatas apie Airiją
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Referatas apie Airiją. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/referatas-apie-airija.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 19 d. 17:55
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo