Referatas apie derybas


Įvadas. Derybos – bendravimo procesas. Kolektyvinės derybos. Derybų principas. Principinio derėjimosi apibudinimas. Derybų strategijos pasirinkimas. Derybų taktika. Derybų taktiniai manevrai. Derybų darbuotvarkė. Išvados. Literatūra.

Daugeliu atvėjų būtina verslo diskusijos sėkmės sąlyga yra ta, kad abi pusės būtų atkaklios, bet ne agresyvios.

Kad tai pasiekti, siūloma pradėti pokalbį nuo pagyrimo ir nuoširdaus įvertinimo. Už ką girti? Praktiškai už bet ką. Trumpai tariant, pradėti nuo teigiamų dalykų. Dar prieš susitikimą gerai apgalvoti, kokie bus tie teigiami dalykai nuo kurių pradėti. Nereikia pasiruošti ištisos kalbos ar oficialaus pareiškimo. Tiesiog paminėti ką nors, kas galėtų sukurti pozityvų ryšį tarp pašnekovų nuo pat pradžių. Jei su kita šalimi niekada anksčiau nebendrauta, pasakyti kokį teigiamą dalyką apie įmonę, apie kolegą, kurį abu pažįstate, apie vietinę bendruomenę ar dar ką nors (galbūt išskyrus orą). Būtų tiesiog idealu pakalbėti apie sėkmingą projektą, prie kurio abu sėkmingai padirbėjote anksčiau. Aišku, tai nėra būtina. Svarbiausia – pradėti pokalbį teigiama gaida. Galima rinktis patį paprasčiausią variantą – padėkoti ir pasakyti, kaip malonu, kad turite galimybė susitikti (1,40).

Jei susitikimo tikslas yra aptarti klaidas ar nesusitarimus, nepradėti tiesiai nuo šios temos. Negalima painioti atkaklumo ir paprasčiausio stačiokiškumo ar netaktiškumo. Tiesiog imti ir apkaltinti ką nors pasielgus neteisingai ar neišmanėliškai yra prasta taktika. Tai tik privers kitą pusę pereiti į gynybą, o tokiais atvejais mažai kas išsprendžiama. Prieš kritikuojant kitą žmogų būtų puiku pripažinti savo paties klaidas. Tvirtai išsakyti nuomonę, koncentruodami dėmesį į tam tikrus būsimus sprendimus. Praeityje padarytas klaidas laikyti kelio ženklais, nurodančiais tobulėjimo kryptį ateityje. Visuomet reiktų pabrėžti objektyvią patirtį ir kriterijus, o ne kieno nors asmeninius trūkumus (1,41).

Kol kas dažniausiai pasitaikanti neigiama reakcija į atkaklumą yra paprasčiausia agresija. Tam tikrose situacijose galima susidurti su pakeltu balsu, raudonu iš pykčio veidu ir trankomais į stalą kumščiais arba kokiais nors kitais grasinimo ir gąsdinimo būdais. Čia tikras iššūkis – nepasiduoti provokacijai ir vengti tokio elgesio. Paruošius savo strategiją dar prieš prasidedant pokalbiui, galima būti tikriems, kad elgiamės teisingai. Aišku, galima išreikšti apgailestavimą, jei savo pašnekovą nuliūdinome, tačiau tai pasakius, vėl patvirtinti savo požiūrį. Pyktis, bene labiausiai pavojinga tuo, kad juo lengva užsikrėsti. Reikia suprasti, koks užkrečiamas gali būt kitų žmonių skleidžiamas pyktis, ir įgyti jam imunitetą (1,45).

Kai kalbame, pašnekovas turi mus girdėti. Kitaip tariant, mums reikia kalbėti garsiau. Nereikia šaukti, bet kalba turi būti aiški, o žodžiai tinkamai artikuliuojami. Tiesa ta, kad daugelis žmonių verslo pokalbio metu kalba per tyliai, be energijos ir entuziazmo. To priežastys gali būti įvairios. Galbūt jie nenori sudaryti įspūdžio, kad sieka nustelbti kitus. Galbūt tylus kalbėjimas padeda jiems išlaikyti ramybę. Galbut jie mano, kad tai geras būdas išvengti konflikto. Visos šios priežastis puikiai suprantamos, bet ar tai sąmoningas pasirinkimas, ar tiesiog įprotis?

Atkaklus žmogus turėtų mokėti varijuoti savo balsu, kad galėtų bendrauti skirtingomis situacijomis. Reikia atkreipti dėmesį į kalbos garsumą, tempą ir intonaciją.

Reikia atkreipti dėmesį ir į tai ką kalbame, ir į tai, kaip kalbame. Nuo to priklauso, kaip būsite suprastas. Gebėjimas reikšti mintis aiškiai, įtaigiai, diplomatiškai ir taktiškai yra būtina sąlyga norint ryžtingai kurti tarpusavio santykius (1,64).

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 449 KB
  • 2016 m.
  • 25 puslapiai (5444 žodžiai)
  • Kolegija
  • Marija
  • Referatas apie derybas
    10 - 4 balsai (-ų)
Referatas apie derybas. (2014 m. Sausio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/referatas-apie-derybas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 01:46
×