Referatas apie ekonomiką


Ekonomikos referatas. Ekonomikos idealizavimas. Tomas akvinietis ekonomika. Tomas akvinietis mokesčiai. Ekonomika referatas. Dzonas lokas apie pinigus. Ekonomika idealizuoja. Ekonomines sroves. Sv augustinas ekonomika. Ekonomikos ciklai.

Ekonomikos mokslo objektas, istorinė retrospektyva( trys laikotarpiai). Mikro ir makroekonomika. Ekonomika ir ekonominis elgesys. Pozityvioji ir normuojančioji ekonomika. Rinkos subalansavimas ir kainos. Sandorio kaštai. Rinkos klaida. Tobulosios konkurencijos ekonomikos bruožai ir sandara. Pvm. Užsienio šalių praktika. Pvm mokėtojai. Pvm privalumai. Pasiūla ir paklausa rinkoje. Pasiūlos ir paklausos kreivės. Subalansuota rinka. Mokesčiai. Paprastos ir sudėtinės palūkanos.

ekonomika kilęs iš graikų kalbos: oikos -būstas, ūkis, nomos -valdymo, tvarkymo menas. Bet kuriame ūkyje visada iškyla pasirinkimo problema ką gaminti, kaip gaminti iš esamų išteklių ir kam paskirstyti produktus. Ekonomika-tai mokslas, padedantis iš visų ribotų išteklių panaudojimo alternatyvų pasirinkti geriausią. Tai mokslas apie tai, kaip žmonėms geriau apsirūpinti maistu, būstu, rūbais ar kitais būtinais dalykais, kaip spręsti su tuo susijusias ekonomika tai mokslas nagrinėjantis, kaip esant ribotiems ištekliams maksimaliai patenkintekonomikos raidos mokslas nagrinėja visuomenės ūkinio gyvenimo dėsnius ir mokslininkų, kurie siekė perprasti visuomenės fiziologiją, veikalus, teorijas, nuveiktus darbus. Ekonomikos raidoje išskiriami trys laikotarpiai.

Ekonominiai mokymai iki rinkos ekonomikos. Nuo 4000m. Iki m. E. Iki ivx am. Apima antiką ir viduramžius kuriems būdinga natūrinis ūkis, o gamyba nenaši.

Ekonomikos mokslas nesusiformavęs o ekon. Mintis reiškia filosofai bei valstybės veikėjai. Žymiausi antikos laikotarpio veikėjai – platonas, aristotelis, ciceronas, seneka, markas aurelijus ir kt. Tam laikotarpiui būdinga vergovinės santvarkos ir natūrinio ūkio idealizavimas. Ekonominės minties reiškėjų teiginiai rėmėsi etikos, moralės normomis ir buvo nukreiptos prieš stambias prekybines operacijas. Pinigų paskirtis buvo tik mainomoji, tačiau buvo teigiama kad pinigai iškreipia prekės kainą. Prabanga buvo smerkiama, neigiama palūkanų ėmimas. Buvo kalbama apie teisingą prekės kainą kuri paremta darbo sąnaudomis. Anks. Viduramžiais ekonominė mintis turėjo religinį atspalvį. Žymiausi veikėjai – šv. Augustinas, tomas akvinietis. Ekonominė srovės-krikščioniškasis komunizmas(x-xii), kanonizmas(xii-xvi). Pagrindinės idėjos- įgimta žmonių lygybė, vergovės smerkimas, rankų darbo išaukštinimas, labdaringumo, dvasingumo skatinimas. Atsiradus perteklinei produkcijai ir dėl kryžiaus žygių ekonominio suaktyvėjimo sparčiai augo prekyba. Pradėtos praktikuoti valstybės paskolos. Palūkanos nebuvo legalios, buvo renta už pinigų naudojimą. Kanonistams ypač rūpėjo teisingas darbo atlyginimas. Kainą turėjo lemti įdėtas darbas. Pinigai nevaisingi ir negali gimdyti pinigų, todėl tin kai iš europos ekonomikos išstumiamas natūrinis ūkis, sukuriama pirmoji ekonominė teorija merkantilizmas. Tai pirminio kapitalo kaupimo laikotarpis. Pagrindiniai veikėjai- tomas manas, džonas lokas, pjeras buagilbergas ir kt.

  • Microsoft Word 227 KB
  • 2011 m.
  • 8 puslapiai (3592 žodžiai)
  • Universitetas
  • Marius
  • Referatas apie ekonomiką
    10 - 1 balsai (-ų)
Referatas apie ekonomiką. (2011 m. Kovo 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/referatas-apie-ekonomika.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 24 d. 20:29
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo