Referatas apie facebook


Įvadas. Mark elliot zuckerberg. Facebook užuomazgos. Facebook pradžia. Facebook plėtra už universiteto ribų. Facebook tampa verslu. Pirmieji pelningi metai. Facebook - masinis produktas. Facebook nauda, facebook žala. Išvados. Naudotos literatūros sąrašas.

M. Zukerbergas tapo jauniausiu milijardierium Facebook puslapio dėka. Pirma puslapis buvo skirtas tik Harvardo universiteto mokiniams, bet laikui bėgant Facebook tapo atviras visom pasaulio šalim išskyrus Sirija, Kinija ir Iranu kurios blokuoja priėjimą prie šio socialinio tinklapio.

M. Zukerbergas kartu su savo bendrakambarioku A. Dandželu paleido veikti provokuojantį projektą iš savo kambario Kalifornijos technologijos instituto bendrabutyje.

Zukerbergas tikėjosi, jog šis projektas bus daugiau nei trumpalaikis pasismaginimas.

Facebook greitai susilaukė dar vieno svarbaus pripažinimo – šįkart iš technologijų pramonės titano. Iš pradžių “MySpace” paskelbė sudariusi milžinišką trijų metų 900 mln. dolerių vertės kontraktą su “Google” sukurti paieškos funkciją portalo viduje ir ten talpinti reklamą. Tuo tarpu “Facebook” ėmė kalbinti “Microsoft”, kurio niekas labiau nemotyvuoja nei troškimas pranokti “Google”. “Microsoft” patvirtino, kad labai norėtų aptarti panašų sandėrį su “Facebook”. Pastarųjų komanda greitai sukurpė pasiūlymą ir nusiuntė “Microsoft”. Jie nesulaukė nė vieno prieštaraujančio žodžio.

Facebook yra puiki CRM (Customer relationship management) . Atliekant žinomumo didinimo kampanijas internete, susidomėją potencialūs klientai tuoj pat tampa prekės ženklo/paslaugos gerbėjais. Kodėl tai naudinga ? Todėl, kad vėliau galime panaudoti šį kanalą žinomumui didint, vėliau ir pardavimams skatinti. Pavyzdžiui amerikiečiai jau yra išmatavę, kad esantys prekės ženklų gerbėjai Facebooke išleidžia per metus keliasdešimt dolerių daugiau, negu neesantys.

Facebook socialinis tinklas labai pririša žmones prie jo. Yra atlikta tyrimų, kad žmonės nuo Facebook tampa labiau priklausomi nei nuo nikotino ar alkoholio. Būna tokių atvejų, kai žmonės dalinasi viskuo ką veikia ar ką valgo. Tad reiktų stengtis riboti savo naudojimąsi Facebook ir užsiimti kita veikla, kad netaptumėt visiškai priklausomi nuo Facebook socialinio tinklo. O tuo pačiu, galima pridurti, jog Facebook yra žalingas, nes žmonės mažiau bendrauja realiai. Žmonės, ypač jaunimas, tiesiog praranda elementarius betarpiško bendravimo įgūdžius. Kultūringi ir išsilavinę vaikinai, susitikę su merginomis, nebesugeba bendrauti „žmonių kalba“. Pakalbėję apie šį bei tą ir atsisveikinę, jaunuoliai iškart puola rašyti vienas kitam SMS apie tai, kaip buvo „faina“. Šiuo aspektu jie tampa panašūs į japonus, kuriems drovumas yra įgimtas ir elektroninė komunikacija jiems yra vienintelis išganymas.   

  • Microsoft Word 36 KB
  • 2016 m.
  • 13 puslapių (1770 žodžiai)
  • Mokykla
  • Rokas
  • Referatas apie facebook
    10 - 3 balsai (-ų)
Referatas apie facebook. (2013 m. Rugsėjo 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/referatas-apie-facebook.html Peržiūrėta 2019 m. Sausio 22 d. 01:57
×