Referatas apie gintarą


Įvadas. Gintaro fizinės ir cheminės savybės. Gintaro susidarymas ir gavyba. Gintariniai papuošalai. Gintaro panaudojimas medicinoje. Išvados. Literatūra.

Darbo tikslas:

 susipažinti su gintaru jo fizinėmis ir cheminėmis savybėmis, gavybą bei panaudojimą medicinoje.

Darbo uždaviniai:

1. susipažinti su gintaro atsiradimo istorija

2. išnagrinėti gintaro gavybą ir panaudojimą medicinoje.

3. išnagrinėti gintaro savybes.

Pajūrio gyventojų nešioti papuošalai nebuvo ypač įmantrūs. Pati natūraliausia bei paprasčiausia jų forma buvo pakabučiai. Tai buvo pats natūraliausias gintaro dirbinių pavidalas, pritaikytas prie sakų intarpų medyje. Todėl ankstyvajame bei viduriniajame neolite jie sudarė didelę papuošalų dalį. Pakabučiai – tai dažniausiai stori, pailgi gintaro gabaliukai, vienu kiek siauresniu galu. Jų paviršius paprastai apgludintas, bet nepoliruotas. Be to, pakabučius kartais puošdavo duobutėmis be taškučiais. Ankstyvosios Pamarių kultūros pakabučiai buvo ploni, labai elegantiškų formų, taip pat ornamentuoti. Vėlyvojoje Pamarių kultūroje pagausėjo visai neapdirbtų pakabučių, nes žmonės labiau ėmė vertinti pačią medžiagą, o ne formą. Tuo metu įsigalėjo natūralaus gintaro gabaliukai su skylute pakabinti.(žr. 5 pav.) Antras populiarus papuošalas buvo sagutė(žr. 6 pav.). Ji buvo ovali, plokščiu paviršiumi, gaubta užpakaline puse, kurioje išgręžta skylutė. Sagutės paviršius kartais nugludintas ryškiomis facetėmis. Dažniausiai jos skersmuo buvo 1,2 – 2 cm, bet kartais jis siekė net 4,7 cm. Jomis būdavo apsiuvami drabužių pakraščiai, arba sagutės buvo suveriamos su vamzdeliniais karoliais. Vamzdeliniai karoliai taip pat buvo labai paplitęs papuošalų tipas, nors sunkiai pritaikomas prie natūralios gintaro sakų formos. Šie karoliai buvo labai plonomis sienelėmis, įvairaus ilgio, retkarčiais pastorinpats viduriu, poliruoti. Jie buvo su skylute, gręžta iš abiejų pusių. Grandys dažniausiai buvo gaminamos iš neskaidraus margo gintaro. Jos gerai nugludintos, apvaliomis briaunomis, su iš abiejų pusių gręžta didele skyle. Pamarių kultūra yra išlaikiusi bei gintarinį skridinį, papuoštą taškų kryžma. Skridinio paviršius plokščias, lygiai nupoliruotas, taškiukai ryškūs, apatinė dirbinio pusė gaubta.

  • Geologija Referatas
  • Microsoft Word 671 KB
  • 2015 m.
  • 15 puslapių (1852 žodžiai)
  • Kolegija
  • Auksė
  • Referatas apie gintarą
    10 - 7 balsai (-ų)
Referatas apie gintarą. (2015 m. Vasario 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/referatas-apie-gintara.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 00:27
×