Referatas apie kiną


Referatai apie filmus. Spalvotas kinas atsirado. Kinas referatas. Referatas apie filma. Apie kina referatas. Kino apibrezimas. Spalvotas kinas. Kino filmas - meno rūšis kaip knyga. Referato pavyzdziai apie kompozitoriu. Kino meno rūšys..

Įvadas. Kinas kaip meno rūšis. Televizija. Išvados. Turinys. Kiek metų kinui? Kinematografo gimimo data laikomas 1895 m. gruodžio mėnuo, kai Paryžiuje įvyko pirmasis kino seansas ir žiūrovai ekrane išvydo judančias fotografijas. Tapyba, architektūra, muzika, teatras turi tūkstantmetę istoriją, o kinas dar tik neseniai atšventė šimto metų sukaktį. Tačiau ir jis turi ilgą priešistorę, kuri siejasi su visa meno raida. Ir pirmiausia – su vaizduojamuoju menu, nes dailininkai jau seniai mėgino plokštumoje perteikti judančius vaizdus. Fotografijos išradimas ( kaip kažkada ir knygų spausdinimas ) tapo esminiu posūkiu žmonijos civilizacijos raidoje: žmonės pradėjo mąstyti ne tik žodžiais, bet ir kadrais, kuriuose visa, kas matoma, regima, užfiksuota optiškai tiksliai. Kino ekrane gyvenimas iš pradžių ėmė judėti , o po to prabilo. Šiandieną kinas pažengė toil į priekį. Nebylus kinas virto garsiniu, nespalvotas – spalvotu, išsiplėtė paties ekrano rėmai – atsirado plačiaekranis, plačiaformatis kinas, o dabar ir videoakasetinis, skirtas namų ekranui. Iš pradžių jis buvo “žaisliukas” ir “reginys” , o dabar virto tikru menu, be kurio nebeįmanoma įsivaizduoti šiuolaikinės meninės kultūros.

Kiek metų kinui? Kinematografo gimimo data laikomas 1895 m.

šiandieną kinas pažengė toil į priekį. Iš pradžių jis buvo žaisliukas ir reginys , o dabar virto tikr jeigu pamėgintume apibrėžti pirmąjį ir svarbiausią kino, kaip meno, ypatumą, tai pirmiausia turėtume atkreipti dėmesį į jo masiškumą. Kinas atsirado kaip atsakas į reikšmingą visuomenės poreikį – reikėjo sukurti meną plačioms liaudies masėms. Pirmą kartą istorijoje meno kūrėjai pajuto ir suvokė tiesioginį savo kūrybos ryšį su tais, kuriems jie meno vertybes kuria. Xx a. Pradžioje daugelis svajojo apie visiems prieinamą teatrą, apie demokratinį skaitytoją. Susiklostė labia stiprus poreikis kuo glaudžiau susieti meną ir mases.

Salėse, kur buvo demonstruojami pirmieji filmai, dažniausiai nepretenzingo turinio ir formos, susirinkdavo visų gyventojų sluoksnių atstovai. Kinas traukė, nes buvo lengvai prieinamas: už nedidelį mokestį visi galėjo pasigėrėti neįprastu ir ryškiu reginiu. Kino masiškumas pasireiškia ne tik žiurovų gausa. Jis atspindi šios meno rūšies specifinę prigimtį.

Kino specifikai pirmiausia būdinga tai, jog filmą per trumpą laiką gali pamatyti milijonai žmonių. Todėl filmo meninę vertę tiesiogiai sąlygoja visuomeninis (masinis) pripažinimas ir s kino masiškumas reiškia štai ką. Filmas turi būti suprantamas visiems, taigi jis turi būti paprastas. Bet tai sudėtingas paprastumas. Jis mastabiškas savo sumanymu ir įkūnijimu, Jame vaizduojami tokie įvykiai ir reiškiamos tokios mintys bei jausmai, kurie iš tikrūjųartimi milijonui žmonių ir jaudina kiekvieną. Be to, dar reikia pasiekti didelį meistriškimą kuriant charakterius, šlifuojant epizodus, visą kūrinio meninį audinį.

Kinas – sintetiškas menas, todėl jis plačiai naudojasi kitų meno šakų – literatūros, tapybos, muzikos – išraiškos priemonėmis. Prieš filmuojant kino kūrinį, rašomas scenarijus, kuris vėliau virsta kino scenarijumi. Dailininkas kuria dekoracijas. Kartu su režisieriumi ir operatoriumi parenka ‘natūrą , veiksmo vietas. Kompozitorius kuria muziką, kuri ne tik palydi vaizdus ekrane, bet ir sukuria tam tikrą nuotaiką, perteikia filmo herojų jausmus.

Kino apibrėžimas, jog tai judančių fotografijų menas , teisingas iš esmės. Jis ne tik su kino kamera užfiksuoja realios tikrovės judėjimą juostoje. Jud air pati kino kamera, pajėgianti perteikti tokias būsenas, kurių nesugeba išreikšti joks kitas menas. Šiuo požiūriu kinematografo galimybės išties beribės, jas galima būtų sugretinti tik su literatūra.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2015 m.
  • 8 puslapiai (1818 žodžiai)
  • Gustas
  • Referatas apie kiną
    10 - 1 balsai (-ų)
Referatas apie kiną. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/referatas-apie-kina.html Peržiūrėta 2020 m. Lapkričio 28 d. 18:02
×
33 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo