Referatas apie knygą Česlovas Milošas romanas Isos slėnis


Isos slenis analize. Česlovas milosas isos slenis. Isos slėnis aprašymas. Isos slenis tomo paveikslas. Isos slenis gamta. Isos slenis tomas. Česlovas milošas isos slėnis analizė. Isos slenis pagrindine mintis. Isos slenis milosas. Isos slenis gamtos.

Česlovo Milošo biografija ir asmenybė. Česlovo Milošo kūryba. Isos slėnis‘‘ Tomo paveikslas. Senelių paveikslas. Pakėnas, mokytojas Juozapas, eigulys Baltazaras. Mitinis pasaulis.

Romano,, Isos slėnis‘‘ pagrindinis herojus yra berniukas Tomas Dilbinovas. Jis gyvena mažame motinos senelių dvare prie Ginių kaimo. Lietuviški mitai, draudimai, būrimai, dainos ir pasakojimai veikia lakią vaiko vaizduotę. Tomo vaizduotę žadina ir senelio pasakojimai apie jo painią bajoriškos giminės istoriją. Senelio bibliotekoje, kurioje yra daugybe senų knygų, graviūrų Tomas praleidžia valandų valandas. Taip pat graži, kupina paslapčių gamta žavi berniuką Tomą dėl to jis imasi tyrinėti augalus ir gyvūnus ir nori tapti gamtininku. Tačiau laikui bėgant, supratęs, kad tai ne jam, nenustoja domėtis botanika. Kaip ir vis vaikai Tomas yra smalsus, noriai imasi darbo, tačiau jam greitai atsibosta. Tomas puikiai skaito, tačiau rašo kaip su vištos koja. Berniukas nesugeba bendrauti su žmonėmis, yra gana kuklus ir bailus. Taip pat berniukas nejaukiai jaučiasi miesto atmosferoje, jam labiau priimtina kaimo, jo gimtųjų namų erdvė. Romane berniukas vaizduojamas kaip aukštas, tamsus blondinas, rubuilio skruostais, riesta nosimi bei pilkomis akimis. ,,Isos slėnio‘‘ romane atskleidžiama berniuko Tomo brandos istorija, savęs ieškojimo kelias, pirmieji meilės išgyvenimai bei tikėjimo paslaptys.

Kazimieras Surkontas- neaukštas, kiek aptukęs, rausva plike su žilomis plaukų sruogomis, mėlynomis akimis su rausvomis gyslelėmis, turintis kūdikio odą, nosis dažniausiai būdavo panaši į slyvą, nes senelis dažnai peršaldavo, taip apibūdinamas Tomo senelis. Kazimieras Surkontas tingus, dažniausiai būdavo kambaryje, negu gryname ore, sėdėdavo savo krėsle. Pasižymėjo tuo, kad negėrė ir nerūkė. Iš kitų išsiskyrė savo pomėgiais- nemėgo medžioti, neturėjo nei medžioklinio šuns, nei šaudyklių, tačiau mėgo tautybę ir knygas apie augalus. Į kitus žmones Kazimieras Surkontas žiūrėjo abejingai, todėl dažnai jų barniai, aistros išmušdavo jį iš pusiausvyros. Tomo senelis buvo priešiškas ūžavimams, kortų žaidimams. Tačiau kiekvieną svečią Surkontas priimdavo labai mandagiai, rodydamas jam pagarbą.

  • Lietuvių kalba Referatas
  • Microsoft Word 32 KB
  • 2015 m.
  • 8 puslapiai (1815 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Aušra
  • Referatas apie knygą Česlovas Milošas romanas Isos slėnis
    10 - 8 balsai (-ų)
Referatas apie knygą Česlovas Milošas romanas Isos slėnis. (2015 m. Balandžio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/referatas-apie-knyga-ceslovas-milosas-romanas-isos-slenis.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 19:49
×