Referatas apie Lyderystę


Lyderyste referatas. Darni lyderyste recenzija. Lyderystė referatai. Lyderyste recenzija. Recenzija apie lyderyste. Lyderystes recenzija.

Įvadas. Lyderystės sąvoka. Lyderiavimo stiliai. Lyderiai organizacijose. Lyderystės teorijų raida. Lyderystės ir vadovavimo skirtumai. „ naujosios paradigmos“ lyderystė. Lyderis, kaip organizacijos konstruktorius. Penkios lyderystės disciplinos. Tyrimas. Lyderystės kaip švietimo organizacijos efektyvausvaldymo prielaidos tyrimo rezultatai. Lyderystės raiška šiaulių miesto bendrojo lavinimo mokyklose. Mokyklos vadovo valdymo stiliai. Išvados.

Išsikėliau hipotezę, kad priklausomai nuo įmonės veiklos, tikslų turi būti skirtingi lyderiavimo stiliai ir lyderio asmeninės savybės. Norint patvirtinti arbapaneigti šią hipotezę, reikia atlikti teorinęs analizę ir empirinį tyrimą. Taigi, šio darbo uždaviniai yra šie:

Atlikti temos apžvalgą, remiantis ne senesniais kaip 5 metų straipsniais;

Taip pat K. Levino lyderiavimo teorijose skiriami tam tikri lyderiu tipai pagal tai, kaip jis juo tapo F18;p. 154-1551:

XX amžiaue pradžioje „Lyderis“ įgavo didžiulią prasme. Nors tokia kaip lyderio savybė jau egzistuoje daugybę metų, bet ji niekada nebuvo taip arti pritraukta prie verslo. Didžiūjų kompanijų direktorių taryba suprato jog norint pasiekti kuo aukštesnius rezultatus neuštenka tureti vien tik gerus padalinių vadovus. Jų numone kiekvienas vadovas turėtų būti ir lyderis. Bet ar uštenka vien tik lyderiavimo savybių? Juk kievienas lyderis turi savita lyderiavimo stilių. XX-XIX amžiuose mokslinė lyderystė pradėjo sparčiai vystytis ir išskyrė 9 pagrindinius lyderystės stilius:

teorijos: Stogdill, 1974, Mumford, Zaccaro, Harding, Fleishman, Reiter-Palmon, 1993, kitame etape buvo orientuojamasi į vadovo elgesį (elgesio teorijos: Likert, 1967; Bowers, Seashore, 1966; Hersey, Blanchard, Dewey, 1994), akcentuojant ne tai, kuo vadovas yra, o kaip jis elgiasi. Dar viena šaka, kontingencijos teorijos (Fiedler, 1993; Evans, 1989; House, 1997) tyrinėjo kaip situacijos faktoriai keičia vadovo elgesį ir vadovavimo stilių. Trečiojo etapo fokusas – vadovo ir pasekėjų

teorijos daugiau dėmesio skiria savirealizacijai (Meneghetti, 2001), autentiškumui (George, 2003), sąmoningumui (Chartterjee, 1998), etikai, moralei (Kouzes, Posner, 1992; Kanungo, Roepke, 1995; Mendonca, 1996; Hair, 2002), humanizmui (Seligman, 2000), integruotam vystymuisi (Wilber, 2000), moralei (Coles, 2000) ir dvasiniam brandumui (Bolman, Deal, 2001; Sanders, 2003; Zohar, Marshall, 2004) ir t.t. Šiame darbe plačiau analizuoju vieną iš naujų teorijų būtent “naujosios paradigmos” lyderystę, kuri remiasi sisteminiu požiūriu į organizaciją ir lyderystę traktuoja kaip pokyčius, transformaciją, nuolatinį mokymosi procesą.

Šaltinis: Senge,1990 Senge (1990, 1997) pasiūlyta sisteminio mąstymo samprata remiasi intuityviu

mąstymu ir skatina kūrybiškumą. Kurdamas „sistemą“ lyderis priverstas dirbti su savimi – jam tenka kurti hipotezes ir ieškoti savo vietos sistemoje (bendra vizija). Techniniai aspektai derinami su elgesio aspektais, asmeniniai (asmeninis meistriškumas ir mentaliniai modeliai) su konceptualiais (sisteminis mąstymas). Mokymosi procesas gali prasidėti tiek viršūnėje, tiek vidurinėje grandyje (komandinis mokymasis). Lyderiui keliamas iššūkis – nuolatinį kritinį savęs vertinimą perkelti į kolektyvinio supratimo lygmenį, sukurti organizacijoje nuolatinio mokymosi

Kita svarbi „naujosios paradigmos“ lyderystės mokykla, besiremianti sisteminiu mąstymu, yra interaktyvus vadovavimo modelis (angl. Interactive Management Model), tęsiantis Ackoff (1974) tradiciją.

svyruoja nuo 17,81% iki 6,9%. Kiek matrica tinka faktorinei analizei, rodo Kaiser-Meyer-

  • Microsoft Word 375 KB
  • 2016 m.
  • 23 puslapiai (5527 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gedas
  • Referatas apie Lyderystę
    10 - 1 balsai (-ų)
Referatas apie Lyderystę. (2012 m. Spalio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/referatas-apie-lyderyste.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 31 d. 23:05
×
110 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo