Referatas apie modernizmą


Įvadas. Bendrai apie modernizmą. Modernizmas lietuvių literatūroje. Modernizmas Šiandien. Išvados. Naudotos literatūros sąrašas.

Eduardas Manė -(1832-1883) prancūzų tapytojas, jo žymiausiai darbai – „Pusryčiai ant žolės“ ir „Olimpija“ – laikomi moderniosios dailės pradžia. E.Manė mėgo tapyti savo laikmečio buitines scenas.

Impresionizmas: Pirmoji ryškesnius pėdsakus lietuvių literatūroje palikusi modernistinė meno srovė. Rašytojai ėmėsi aprašinėti trumpalaikes žmogaus sąmonės būsenas, jausmų (pirmiausia meilės), gamtos įspūdžių ir vidinių išgyvenimų mirgėjimą joje, netolygią minčių, jausmų tėkmę. Lietuvių literatūroje impresionizmas labiausiai pasireiškė Igno Šeiniaus kūriniuose  „Kuprelis“, „Vasaros vaišės”, „Bangos siaučia” bei Šatrijos raganos apysakoje “Sename dvare”.

Lietuvoje visos literatūros šakos atkeliauja keliais dešimtmečiais per vėlai, modernizmas yra naujausioji, tačiau ji yra aktuali ir šiandiena. Modernistai nuolat ieško naujų, anksčiau nenaudotų išraiškos priemonių ir medžiagų arba kuria kažką visai naujo, nematyto. Šis stilius nėra apibrėžtas, jis suteikia laive kurti, o tokiame amžiuje kaip technologijos ir mokslas žengia labai sparčiai, tai yra svarbu, nes tik netikėtas, ekstravagantiškas dalykas pritraukia žmonių dėmesį.

Jį paskatino susikurti: pokyčiai žmonių mąstysenoje, industrializacija, I–ojo Pasaulinio karo išgyvenimai, naujos mokslo teorijos.

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2015 m.
  • 9 puslapiai (1092 žodžiai)
  • Mokykla
  • Irma
  • Referatas apie modernizmą
    10 - 10 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Referatas apie modernizmą. (2015 m. Kovo 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/referatas-apie-modernizma.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 13 d. 13:13
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo