Referatas apie Šiaulius


Įvadas. Miesto istorija. Katedra – pasididžiavimas. Muziejai. “Aušros” muziejus. Archeologijos, istorijos ekspozicija. Dviračių ekspozicija. Unikalieji miesto muziejai. Geležinkelio muziejus. Šiaulių ligoninės pataloginės anatomijos muziejus. Priešgaisrinės apsaugos muziejus. Katinų muziejus. Tardymo izoliatoriaus muziejus, Policijos muziejus. Vandentvarkos muziejus. Šiauliai ir kryžių kalnas. Parkai. Kurtuvėnų Regioninis parkas. Gamta. Tradicijos. Pramogos.

Aš pasirinkau savaitgalio kelionę į Šiaulius ir aplink jį esančias vietoves. Šį maršrutą pasirinkau, nes tai nėra tas miestas kur gausiai lankytųsi turistų, manau kad reikia pažinti kiekvieną Lietuvos miestą. Visi miestai yra unikalūs ir savaip gražūs. Be to, kelias į garsųjį kryžių kalną veda pro Šiaulius. Manau ši kelionė turėtų būti gana įdomi ir suteikianti išsamios informacijos.

Šiauliai turi nuostabią Šv. Apaštalų Petro ir Povilo katedrą, pergyvenusią visus karus, atsinaujinusią ir lyg balta gulbė švytinčią miesto centre. Turi gaug nedidelių, bet savo eksponatais unikalių muziejų, nedidukių, bet kūribingai dirbančių dailės galerijų, pirmąją Lietuvoj (1975 m.) pėsčiųjų gatvę – bulvarą, kuriame maloniai nustebins žaismingi meniniai akcentai. Per Šiaulius neteka nei viena upė, tačiau telkšo keli ežerai.

  • Lietuvių kalba Referatas
  • Microsoft Word 27 KB
  • 2013 m.
  • 14 puslapių (4764 žodžiai)
  • Ineta
  • Referatas apie Šiaulius
    10 - 4 balsai (-ų)
Referatas apie Šiaulius. (2013 m. Lapkričio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/referatas-apie-siaulius.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 21:30
×