Referatas apie Turkiją


Skaidres apie turkija. Turkija skaidres. Isvados apie turkija.

Geografijos referatas. Referatas apie turkiją. Informacija apie šalį. Pinigai. Vizos. Darbo laikas. Paštas. Telefonas. Vaistinės. Gydytojai ir ligoninės. Geriamas vanduo. Arbatpinigiai. Automobilių nuoma. Transportas. Elektros srovė. Seifai. Mečetės. Muitinė. Svarbu. Lankytinos vietos, ekskursijos ir pramogos. Ičmeleras. Armutalanas. Antalija. Ekskursijos. Efesas. Kapadokija. Pamukalė. Rodo sala. Kleopatros sala. Pramogos. Turkiška naktis. Turkiška pirtis. Išvyka visureigiais. Iškyla laivu. Iškyla arkliais. Naktinis marmaris. Iškyla į kalnus pėsčiomis. Vandens pasaulis. Išvados. Literatūra.


Turkija kaip turizmo kraštas ir atostogų praleidimo vieta atsirado ne taip jau seniai – tik 15-20 metu. Todėl nenuostabu, jog pajutę turizmo naudą, šios šalies žmonės ėmėsi verslo su dideliu užsidegimu. Turkų Rivjeros pakrantėje išdygo daugybė naujutėlaičių viešbučių bei restoranų. Turkai moka puikiai patarnauti atvykusiems, o jų šypsena tokia natūrali ir nepriekaištinga, jog patiki šių žmonių nuoširdumu.

Viduržemio ir Egėjo jūrų pakrantėse įsikūrę kurortai – tikras rojus poilsiautojams. Tai viena ekologiškai švariausių vietų pasaulyje, kur galima rasti visko, ko tik reikia nuostabioms atostogoms. Pakrante driekiasi gražiausi paplūdimiai, apsupti pušynais, palmių miškeliais, alyvmedžių ir citrinmedžių giraitėmis, avokadų ir bananų plantacijomis. Ramaus poilsio mėgėjai gali tinginiauti vartydamiesi prieš saulę ar plaukiodami šiltoje akinančio žydrumo jūroje, o mėgstantys aktyvesnę veiklą gali užsiiminėti įvairiu vandens sportu, laipioti po kalnus, grožėtis istoriniais paminklais, kurių gausu šios pakrantės teritorijoje.

Per pastarąjį dešimtmetį Turkija tapo viena labiausiai lankomų pasaulio šalių. Per metus iš turizmo šalis gauna apie 10 milijardų JAV dolerių.

Antalijos regione viešbučiai pradeda dirbti nuo balandžio vidurio, o sezonas baigiasi spalio pabaigoje. Turkai turizmui išnaudoja visas metuose esančias saulėtas dienas, o jų ne tiek jau mažai – 300.

Į Turkiją visais laikais plūdo keliautojai ir nuotykių ieškotojai. Lietuvos turistai šią šalį atrado 1991 m. Kasmet vis daugiau jų čia atvyksta.

  • Geografija Referatai
  • 2012 m.
  • Vilkas
  • 21 puslapis (3955 žodžiai)
  • Geografijos referatai
  • Microsoft Word 1661 KB
  • Referatas apie Turkiją
    10 - 1 balsai (-ų)
Referatas apie Turkiją. (2012 m. Gruodžio 28 d.). http://www.mokslobaze.lt/referatas-apie-turkija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 19:43