Referatas Kainodara


Santrauka. Kainodaros psichologija. Psichologiniai kainodaros ištekliai. Vidinio nusistatymo kainodara. Lyginė – nelyginė kainodara. Tradicinė kainodara. Prestižinė kainodara. Orientacinės kainos. Kainų grupavimas. Kainodaros etika. Kainodaros etikos lygiai. Apgaulinga kainodara. Nesąžiningi pardavimų sandoriai. Kainų diskriminacija. Kainų susitarimas. Horizontalus kainų susitarimas. Vertikalus kainų susitarimas. Kitos kainodaros reguliavimo priemonės. Išvados. Literatūros sąrašas.

Vienas iš mūsų uždavinių – išsamiai atskleisti pasirinktą temą, išsiaiškinti, kokiais kainodaros metodais mažmenininkai įtakoja pirkėjo nuomonę apie prekę, nes prekybininkai atsižvelgia ne vien i ekonominius, bet ir į psichologinius kainos aspektus. Kadangi kainodaros psichologija neatsiejama nuo kainodaros etikos, tai mūsų uždavinys – išsiaiškinti etiškumo ribas: kada prekybininkas elgiasi etiškai, o kada peržengia šias ribas.

Mūsų manymu, Lietuvoje kainodaros psichologija ir etika gana naujas reiškinys, tad buvo gana sunku surasti lietuviškos literatūros šia tema, todėl dauguma mūsų naudotų literatūros šaltinių yra anglų kalba. Savo darbe panaudojom penkis užsienio literatūros šaltinius ir vieną lietuvišką. Ypač išsamios ir naudingos buvo dvi knygos: Michael R. Solomaon, Elnora W. Stuart „Marketing. Real people, real choises“ ir Pride Ferrell „Marleting“, kuriose radome daug naudingos informacijos apie prekybininkų naudojamas psichologines kainų nustatymo strategijas ir apie neetiškus prekybininkų kainodaros veiksmus, norint pritraukti vartotoją.

  • Microsoft Word 33 KB
  • 2013 m.
  • 15 puslapių (5136 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aurelija
  • Referatas Kainodara
    10 - 3 balsai (-ų)
Referatas Kainodara. (2013 m. Birželio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/referatas-kainodara.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 14:34
×