Referatas virusai


Įvadas. Kompiuteriniai virusai. Viruso apibrėžimas. Komiuterinių virusų atsiradimo istorija. Virusų klasifikacija. Tikrasis virusas. Komiuterinių virusų kenksmingumas. Kompiuterinių virusų plitimo ir slapstymosi būdai. Word virusai. Virusai Internete.

Kompiuteriniai virusai – viena aktualiausių šių dienų tema. XXI a. žmogus apipintas įvairiausios kompiuterinės įrangos, bet prie to paties prisijungia kompiuteriniai virusai. Nors kompiuteriniai virusai gyvuoja apie 30 metų, tačiau šimta procentinės apsaugos dar nerasta.

Su kiekvienais metais virusai tobulėja ir tampa vis sunkiau juos aptikti, bei suteikia didesnę žalą mūsų kompiuteriams ir tinklams. Vis daugiau įmonės ir institucijos išleidžia lėšų siekiant apsaugoti savo kompiuterius bei tinklus nuo viruso atakos. Virusai tampa problema kompiuterizuotame mūsų pasaulyje.

Tuo metu dar nauja operacinė sistema MS-DOS (angl. Microsoft Disk Operating System) jau išsiskyrė iš kitų. Ši sistema turėjo dideles perspektyvas, tačiau ir nemažai trūkumų. 1986 m. ji tapo viruso Brain (2 pav) taikiniu. Žalingas šis programos kodas buvo parašytas Pakistane brolių Basit ir Amjad Farooq Alvi, nors iš tiesų jų ketinimai buvo tik apsaugoti savo darbą nuo piratavimo. Virusas užkrėsdavo diskų paleidimo sektorius ir juose esanti informacija tapdavo nepasiekima.

Masinis interneto ir elektroninio pašto naudojimas iš esmės pakeitė virusų plitimo mastus. 1999 m. pasirodė Melissa, pirmasis virusas, sukėlęs pasaulinę epidemiją ir pradėjęs naują kompiuterinių virusų erą. Kompiuterinių virusų kūrėjų tikslu tapo užkrėsti kiek įmanoma daugiau kompiuterių. Melissa pasirodymas tapo ir ekonomine problema, nes kompanijos atkreipė dėmesį į daromą žalą ir pradėjo investuoti į apsisaugojimo priemones, taigi prasidėjo platus antivirusinių programį naudojimas. Tai naujas iššūkis žalingų programų kūrėjams, nes tenka sukti galvą, kaip apeiti apsaugos sistemas.

mažai pavojingi);12

 mažai paplitę (<1%). [3]

Nimda – failus užkrečiantis kompiuterinis kirminas, pasirodęs 2001 m. rugsėjį, tuo metu buvo vienas iš piktybiškiausių ir sudėtingiausių iki tol pasirodžiusių virusų. Dėl kelių sklidimo krypčių per 22 minutes virusas tapo labiausiai paplitusiu kirminu visame pasaulyje, užkrėtęs šimtus tūkstančių kompiuterių. Virusui patekus į vieną kompiuterį, jis automatiškai plito po kitus į tą patį tinklą sujungtus kompiuterius. Nimda automatiškai išsisiųsdavo elektroniniu paštu su priesaga ,,readme.exe“. Be to, šis kirminas išvesdavo iš rikiuotės interneto serverius, nes į ,,Microsoft“ interneto informacijos serverio (IIS) programinę įrangą įrašydavo nematomą kodo eilutę, kuri apkrėsdavo bet kokį kompiuterį, kurio vartotojas apsilankydavo to serverio tinklapyje. Pavadinimas "Nimda" yra atvirkščiai įrašytas žodis "admin" - įprastinė santrumpa sistemų administratoriui įvardyti.

Storm kirminas pasirodė 2007 m. ir plito per elektroninius paštus su antrašte „230 dead as storm batters Europe”. Šis kirminas išnaudodavo operacinėje sistemoje esančias spragas. Kai kurios Storm kirmino versijos suteikdavo galimybę nuotoliniu būdu valdyti užkrėstą kompiuterį. Šis kirminas, daugiausiai buvo naudojamas per kompiuterių tinklą platinti spamo laiškus.

Melissa virusas buvo sukurtas David L. Smith`o. Melissa virusas į pasaulį buvo išleistas 1999 m. Virusas plito elektroniniu paštu per prisegtą priedą kurį atidarius laiškas persiunčiamas 50-imčiai vartotojų esančių elektroninio pašto programos adresų knygutėje. Šio viruso dėka buvo padarytą tokia didelė žala, kad kai kurios kompanijos išjungė savo elektroninio pašto programas iki tol, kol virusas bus nukenksmintas.

Virusai slepiasi nuo antivirusinių ir kitų saugumą užtikrinančių įrenginių naudodamiesidaugybe metodų.

 Kompiuteris automatiškai paleidžiamas iš naujo. Be to, kompiuteris neveikia kaip įprasta.

 Kompiuteryje negalima įdiegti antivirusinės programos arba jos neįmanoma paleisti.

  • Informatika Referatas
  • Microsoft Word 1466 KB
  • 2015 m.
  • 21 puslapis (3477 žodžiai)
  • Universitetas
  • Viktorija
  • Referatas virusai
    10 - 8 balsai (-ų)
Referatas virusai. (2015 m. Gegužės 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/referatas-virusai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 18:00
×