Referendumas referatas


Teisės referatas. Įvadas. Referendumo samprata. Referendumų rūšys. Referendumų vykdymo principai. Lietuvos respublikoje referendumo institutas pirmą kartą buvo įtvirtintas. M. Lietuvos respublikoje dabar galioja referendumo įstatymas. Referendumas – tai svarbiausias tiesioginės demokratijos institutas, pasireiškiantis tiesioginiu rinkėjų balsavimu kokiu nors valstybės ar visuomenės gyvenimo klausimu. Referendumo metu piliečių valia yra išreiškiama balsuojant už vieną ar kitą referendumui pateiktą klausimą. Privalomieji referendumai. Konsultaciniai (patariamieji) referendumai. Bendrieji referendumo principai. Vyriausioji rinkimų komisija. Rajonų, miestų referendumų komisijos. Apylinkių referendumų komisijos. Referendumo rezultatų paskelbimas.


Svarbus referendumo parengtinės veiklos etapas – referendumo dokumentų pavyzdžių nustatymas, juos nustato Vyriausioji rinkimų komisija.

Pagal Lietuvos Respublikos referendumo įstatymą balsavimas vyksta Seimo nutarime numatytą dieną nuo 7 iki 20 valandos. Įstatymu tiksliai reglamentuota balsavimo pradžia: balsavimo patalpa atidaroma, kai yra susirinkę ne mažiau kaip 3/5 apylinkės referendumo komisijos narių.

Piliečiai, kurie balsavimo dieną negali atvykti į savo balsavimo apylinkę, balsuoja paštu.

Pasibaigus referendumui ir uždarius balsavimo patalpą, pradedami skaičiuoti balsai. Vokai su piliečių, balsavusių paštu, biuleteniais apylinkių komisijoms įteikiami referendumo dieną ne vėliau kaip likus dviems valandoms iki referendumo pabaigos.

Pagal LR referendumo įstatymo 33 str. 5d. nuostatos ar kitas sprendimas laikomi priimtais, jei per referendumą jiems pritarė daugiau kaip pusė įtrauktų į sąrašus piliečių. Pažymėtina, kad LR konstitucinis teismas 1994 m. Liepos 22d. nutarime yra kostatavęs, kad vienas iš sprendimų priėmimo demokratinių principų yra daugumos principas. Pagal šį principą ir Lietuvos valstybės demokratinę teismų tradiciją rengiami LR referendumai.

Priimti sprendimai ar nuostatos gali būti pakeisti ar panaikinti tik piliečių valia, o skubiais atvejais priimtu 2/3 Seimo narių dauguma.

  • Teisė Referatai
  • 2012 m.
  • Matas
  • 8 puslapiai (1217 žodžių)
  • Teisės referatai
  • Microsoft Word 14 KB
  • Referendumas referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Referendumas referatas. (2012 m. Lapkričio 16 d.). http://www.mokslobaze.lt/referendumas-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 13:54