Refleksas


Nesalyginiai refleksai pavyzdziai. Igyti refleksai pavyzdžiai. Salyginiai refleksai pavyzdziai. Nesąlyginiai refleksai gyvunu. Refleksu tipai ir pavyzdzia. Refleksu tipai ir pavyzdžiai. Reflekso tipai. Refleksu pavyzdziai. Igyti refleksai. Orientacinis refleksas.

Refleksai, jų tipai ir pavyzdžiai. Tikslas. Reflekso lanko sandara. Nesąlyginiai refleksai yra įgimti, pastovūs kiekvienai gyvūnų rūšiai, klasei ar tipui. Sąlyginiai refleksai yra įgyti. Nesąlyginių ir sąlyginių refleksų skirtumai. Naudota literatūra.

Sužinoti, kas yra refleksas, reflekso lankas, reflekso laikas. Sužinoti reflekso lanko sandarą. Refleksų pavyzdžiai. Refleksų tipai. Nesąlyginių ir sąlyginių refleksų skirtumai.

Žinomi šie nesąlyginiai refleksai: gynimosi – (kosulys, čiaudulys, mirksėjimas, rankos atitraukimas įsidūrus aštru daiktu, vėmimas ir kt.) mitybos – (kramtymas, tykojimas, puolimas, rijimas, lakimas ir kt.) funkciniai – (kvėpavimo, virškinimo, širdies darbo ir kt.) virškinimo – (seilių, skrandžio, kasos ir žarnų sekrecija, peristaltika) lytiniai – (glamonėjimas, apkabinimas ir kt.) orientaciniai – (akių, ausų bei kūno pasukimas į dirgiklio pusę. Jie labai svarbūs laukiniams gyvuliams, nes dažnai gelbsti jiems gyvybę) balso – (lojimas, cypimas, čiulbėjimas, ir kt.) tonuso – (ilgalaikis raumenų susitraukimas, būtinas galvai ir kūnui laikyti reikalingoje padėtyje).

Taip įgimtą elgseną papildo išmokimas arba individuali patirtis. Sąlyginiai refleksai susidaro derinant tam tikrus dirgiklius. Dirgiklių rūšys yra šios: nesąlyginiai (sukelia nesąlyginį refleksą, neutralūs (bereikšmiai dirgikliai, į kuriuos individas paprastai nereaguoja) ir sąlyginiai (sudaromi derinant nesąlyginius ir bereikšmius dirgiklius).

  • Biologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 1089 KB
  • 2014 m.
  • 13 puslapių (396 žodžiai)
  • Egidijus
  • Refleksas
    10 - 2 balsai (-ų)
Refleksas. (2014 m. Sausio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/refleksas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 21:21
×