Refleksija apie metodų taikymą


Metodo taikymo eigos aprašymas. Pirminis sociogramos sudarymas. Sociogramos tikslinimas. Rezultatų ir problemų aptarimas. Metodo taikymo rezultatai ir teikiama nauda. Metodo taikymo vertinimas ir tobulinimas.

Stebėjau šeimos konsultacijos metu taikytą sociogramos metodą. Sociogramos metodas - tai schemos, vaizduojančios tarpusavio ryšius, sudarymas. Metodas buvo taikomas šeimai, kurioje yra keturi nariai (mama, tėtis ir dvi 13 ir 19 metų dukros). Tačiau metodas buvo atliekamas esant tik vienai iš dukrų (jaunesnei). Jaunesnė mergaitė pastaruoju metu atsisako lankyti pamokas, jos elgesys tapo depresyvus ir tai tapo vienu didžiausiu šeimos rūpesčiu. Šeimoje taip pat yra močiutė, kuri kartu gyvena tik žiemos laikotarpiu, todėl buvo tikslinga sociogramoje pavaizduoti ir ryšius su ja. Šeimai tai buvo trečias susitikimas su socialine pedagoge.

Refleksijos metu buvo siekiama šių uždavinių:

2. Nustatyti, kokie rezultatai buvo pasiekti taikant stebimą metodą;

Sociogramos metodo atlikimas gali būti skirstomas į tris etapus: pirminis sociogramos sudarymas, sociogramos tikslinimas, problemų identifikavimas.

Pirminis sociogramos sudarymas. Kurį laiką su šeima bendraujanti socialinė pedagogė pirmiausiai pati paišė sociogramą, pasitikslindama, ar šeimos nariai neprieštarauja šiam piešiniui, ar ji viską gerai suprantanti apie jų šeimos tarpusavio ryšius. Pirmiausiai lape buvo pažymi visi šeimos nariai. Iš ankstesnio bendravimo surinktų duomenų buvo nubrėžti tokie ryšiai:

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1062 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sandra
  • Refleksija apie metodų taikymą
    10 - 4 balsai (-ų)
Refleksija apie metodų taikymą. (2015 m. Spalio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/refleksija-apie-metodu-taikyma.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 13:51
×