Refleksija perskaičius knygą Danutė Gailienė „Jie neturėjo mirti savižudybės Lietuvoje“


Kaip sekėsi skaityti knygą. Ką suvokiau apie pagalbą išgyvenantiems krizes. Kas buvo įdomu ? Nustebino. Su kuo nesutinku. Kurios pateiktos mintys man priimtinos , aktualios ? Parašykite pagrindines įžvalgas kilusias perskaičius knygą.

Man ši knyga nelabai patiko, nes autorė D.Gailienė knygos pradžioje pateikė daug statistinių duomenų, kuriuos mano atžvilgiu yra labai sunku reflektuoti. Vėliau knygai įpusėjus šiek tiek pakeičiau savo nuomonę, pradėjau įsitraukti į knygos turinį ir nebekilo minčių, kad galbūt reikia ją pakeisti, nes sunku bus apie ją aprašyti. Nors tai ir buvo sunku daryti. Antroje knygos pusėje jinai mane sudomino ir manau buvo naudinga kaip būsimai socialiniai darbuotojai. Nors statistika pakankamai sena, bet knygoje nemažai įdomių faktų apie savižudybes apskritai ne tik Lietuvoje bet ir kitose šalyse, perskaičiau daug naujų faktų apie eutanaziją. Savižudybių skaičius Lietuvoje ir Europoje yra gan didelis, kaip autorė teigia savižudybių priežasčių yra įvairių, tik ne visos jos yra fiksuojamos. Aplinkui mus supa daug žmonių kurie bent kartą yra pagalvoją apie nusižudymą. Reikia laiku tai pastebėti ir galbūt pavyks išgelbėti vieną kitą gyvybę.

Labai nustebino požiūris į savižudybes ir jų prevencijas Japonijoje. Joje jau nuo seno žinomos įvairios savižudybių formos, joms pavadinti yra net specialūs terminai. Kaip autorė teigia į jas būdavo žvelgiama pagarbiai. Mane labai stebina toks požiūris, kad niekas nebandė tam užkirsti kelio, tai buvo laikoma, kaip natūralus gyvenimo etapas. Džiaugiuosi, kad jau šiais laikais savižudybės yra nebe taip garbinamos kaip senais laikais.

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2015 m.
  • 3 puslapiai (907 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ina
  • Refleksija perskaičius knygą Danutė Gailienė „Jie neturėjo mirti savižudybės Lietuvoje“
    10 - 3 balsai (-ų)
Refleksija perskaičius knygą Danutė Gailienė „Jie neturėjo mirti savižudybės Lietuvoje“. (2015 m. Kovo 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/refleksija-perskaicius-knyga-danute-gailiene-jie-neturejo-mirti-savizudybes-lietuvoje.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 04 d. 20:57
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo