Refleksija savianalizė


Refleksija savianalizė.

Kas aš esu? Kokia esu? Ar mano svajonės pildosi?- šie ir panašūs klausimai, be abejo, kyla ne vienam jaunesniojo amžiaus žmogui. Kas aš esu? Nevykėlė, tinginė ar asmenybė? Atsakymo tenka ieškoti didžių psichologijos mokslo atstovų darbuose. Viena iš labiausiai naudojamų knygų yra Davido G. Myers ,, Psichologija‘‘. Ji sužadina skaitytojo smalsumą, kviečia įsivaizduoti save esant klasikinių eksperimentų dalyviu. Šios knygos autorius asmenybę apibūdina kaip kiekvienam būdingą savitą mąstyseną, jauseną ir veiksmą, turinčią tik jam vienam būdingus pastovius ypatumus. Kiek kitaip apie asmenybę kalba S. Freudas. Jo nuomone, asmenybė- tai žmogaus emocijos, siekiai ir mintys, kylančios iš konflikto tarp agresyvių, malonumo siekiančių biologinių impulsų ir socialinių ribojimų.

Psichologas ir vienas iš humanistinės psichologijos įkūrėjų A. Maslow aiškina, kad žmogus turi laisvą valią ir pats nustato savo elgesį, o asmenybė yra aktyvi, planuojanti, kurianti, atsakanti už savo veiksmus ir orientuota į augimą bei tobulėjimą. Pasak psichologo, ,, kiekvienas žmogus- tai vieninga, unikali ir organizuota visuma‘‘. Jis atiduoda pirmenybę teiginiui, kad žmogaus prigimtis yra įgimta, o ne įgyta, nepaneigia aplinkos poveikio, bet pabrėžia biologinius poreikius.

  • Psichologija Analizė
  • Microsoft Word 18 KB
  • 2015 m.
  • 3 puslapiai (1026 žodžiai)
  • Daiva
  • Refleksija savianalizė
    10 - 2 balsai (-ų)
Refleksija savianalizė. (2015 m. Vasario 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/refleksija-savianalize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 05:57
×