Reformacija ir kontreformacija


Reformacijos priežastys. Reformacija ir kontrreformacija lietuvoje. Reformacija ir kontrreformacija. Reformacijos zlugimo priezastys. Reformacijos priezastys lietuvoje. Reformacija lietuvoje pradininkai. Reformacija europoje skaidrės. Kontrreformacija lietuvoje. Skaidres apie reformacija. Reformacija lietuvoje.

Klausimai ir atsakymai. Ką reiškia žodis reformacija. Kas buvo reformacijos tėvynė. Kokiame amžiuje prasidėjo reformacija lietuvoje. Kas buvo reformacijos pradininkas lietuvoje. Kokios buvo pagrindinės reformacijos priežastys. Kada buvo išleista pirmoji lietuviška knyga. Kokį indėlį į reformacijos istoriją įnešė abraomas kulvietis. Kada reformacija pradėjo smarkiai slūgti. Kokios buvo pagrindinės reformacijos žlugimo priežastys. Kada kontrreformacija pasiekė visišką pergalę.

3- b) XVI a. pradžioje. Reformacijos plitimui pasitarnavo Renesanso kultūros plitimas, humanistų veikla.

4- a) Didikai Radvilos. Įtakingais reformatų globėjais tapo Biržų-Dubingių šakos Radvilos. Didikai Radvilos - perlaidoti kaip bedieviai ir netikintys žmonės.

6- c) 1547 m. Tai buvo Martyno Mažvydo katekizmas su elementoriumi.

Reformacijos laikotarpis Lietuvoje klestėjo neilgai, nes nepriėmė liaudis, todėl, kad ji nebuvo skelbiama lietuvių kalba.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2016 m.
  • 9 puslapiai (909 žodžiai)
  • Kolegija
  • Airida
  • Reformacija ir kontreformacija
    10 - 2 balsai (-ų)
Reformacija ir kontreformacija. (2010 m. Gruodžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/reformacija-ir-kontreformacija.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 19 d. 18:51
×
29 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo