Reformacija ir kontrreformacija Lietuvoje


Reformacija ir kontrreformacija ldk. Kontrreformacijos priezastys. Kontreformacija lietuvoje. Kontrreformacija ldk. Reformacija ir kontrreformacija europoje 15 tema. Reformacija ldk pradejo plisti. Protestantizmas lietuvoje skaidrėse. Kontrreformacija ldk skaidrės. Kontrreformacija ir reformacija lietuvoje. Kontrefornacija ldk.

Reformacija ir kontrreformacija lietuvoje. Lietuvoje, kaip ir visoje europoje, išplito reformacijos sąjūdis. Lietuvoje buvo bandoma užkirsti kelią reformacijai plisti. Kulvietis vilniuje įsteigė aukštesniąją reformatų mokyklą. Žygimantas senasis išleido ldk vyriausybės dekretą, padavęs į bažnyčios teismą abraomą kulvietį bei uždaręs jo mokyklą. Pirmieji reformatai lietuvoje. Reformacija pradėjo smarkiai slūgti. Reformacijos žlugimo priežastys. Svarbiausia kontrreformacijos jėga. Jėzuitai siekė kontroliuoti visą dvasinį aukštųjų visuomenės sluoksnių gyvenimą. Jėzuitai į lietuvą atvyko. Mikalojaus radvilos juodojo sūnus jurgis atsivertė. Ldk įsigaliojo tridento susirinkimo nutarimai. Tačiau, protestantizmą įveikus, domėtis lietuvių kalba nustota.
  • MS PowerPoint 928 KB
  • 2013 m.
  • 17 puslapių
  • Anastasiya
  • Reformacija ir kontrreformacija Lietuvoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Reformacija ir kontrreformacija Lietuvoje. (2013 m. Kovo 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/reformacija-ir-kontrreformacija-lietuvoje.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 08 d. 18:00
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo