Reformacija projektas


Reformacija. Dvi protestantizmo atšakos. Liuteronybė - Martyno Liuterio pasekėjai. Pradininkas martynas liuteris. Gimė1483 m. lapkričio 10 d. Eislėbene, Šventojioje Romos imperijoje. Tezės. Juose martynas Liuteris. Popiežius ir imperatorius prieš m. liuterį. Popiežių palaikančio imperatoriaus sukviestame susirinkime įsakyta suimti Martyna Liuteri. Augsburgo taika. Ji buvo pasirašyta. Jonas kalvinas. 1514 m. jis vėl sugrįžo į Ženevą. Anglikonai. Anglikonų bažnyčia – ankstyvoji protestantizmo atšaka. Pasikeitimai po Reformacijos. Pakeitė žmonių nusistovėjusį ir prietarųapraizgytą gyvenimą.


Liuteronybė - Martyno Liuterio pasekėjai . Formalia liuteroniškosios reformacijos judėjimo pradžia laikoma1517 m. spalio 31 d. kai Martynas Liuteris ant Vitenburgo katedros duru prikalė raštą su 95 tezėmis . Tai vyko Vitenbergo miete, Voketijoje Kalvinizmas - krikščioniškosios teologijos sistema bei požiūris į krikščionišką gyvenimą . Suformuotas XVI a. protestanto Jono Kalvino ir jo bei Kalvino Šventojo Rašto interpretacijos šalininkų ir pasekėjų.

Juose martynas Liuteris išreiškė pasipiktinima bažnyčia Smerkė indulgencija Lobstančia bažnyčia Už neiteiinga požiūrį į atleidimą.

Popiežių palaikančio imperatoriaus sukviestame susirinkime įsakyta suimti Martyna Liuteri. Visus jo kūrinius, laiškus ir tezes sunaikinti. Jis buvo paskelbtas už įstatimo ribų ir atskirtas nuo bažnučios. Gliausiai pastorius buvo sugautas ir nužudytas Darė karikatūras.

Pakeitė žmonių nusistovėjusį ir prietarųapraizgytą gyvenimą, pavertė jį laisvesnį. Į visas kalbas išverstas Šventasis Raštas ir siūlimas skaityti jį patiems ugdė raštingumą bei tautiškumą. Vis didesnę reikšmingesnę vietą užime drovumas, kuklumas bei taupumas Reformacija paskatino keistis ir katalikybę. Todėl ilgainiui ji atsikratė ir visų savo ydų.

  • MS PowerPoint 1309 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (531 žodžiai)
  • Mokykla
  • Nojus
  • Reformacija projektas
    10 - 2 balsai (-ų)
Reformacija projektas . (2017 m. Gruodžio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/reformacija-projektas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 26 d. 21:45
×
145 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo