Regimasis planetų judėjimas skaidrės


Regimasis planetų. judėjimas. Regimasis dangaus kūnų judėjimas – tai judėjimas kurį galime pamatyti savo akimis. Saulė. Saulė – žvaigždė, kurios sistemoje yra ir Žemė. Merkurijus. Merkurijus - artimiausia. Venera. Veneros vidutinis nuotolis nuo Saulės 108 mln. Žemė – Saulės sistemos planeta. Regimasis žvaigždžių sukimasis matomas dėl Žemės sukimosi apie savo ašį. Mėnulis. Mėnulis – vienintelis Žemės gamtinis palydovas ir artimiausias jai kosminis kūnas. Marsas. Vidutiniškai Marsas skrieja. Marsas arčiausia Žemės prieina opozicijos metu kai Saulė. Jupiteris. Jupiteris, didžiausia Saulės sistemos planeta. Saturnas. Saturnas – antra pagal dydį (po Jupiterio) ir šešta pagal atstumą nuo Saulės planeta. Uranas. Uranas - pirmoji planeta, kuri buvo atrasta teleskopu. Neptūnas. Neptūno plika akimi neįmanoma įžiūrėti. Plutonas. Aplink Saulę skrieja.

Aplink Saulę skrieja vidutiniu 4,74km/s greičiu. Plutono viena diena trunka apie 7 Žemės dienos. Planetą galime pamatyti tik pro didelį teleskopą. Orbitos plokštuma pasvirusi į ekliptiką labiau negu bet kurios planetos, dėl to iš Žemės jis kartais matomas už Zodiako juostos.Plutonas turi 5 gamtinius palydovus.

  • MS PowerPoint 5155 KB
  • 2016 m.
  • 16 puslapių (782 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Arturas
  • Regimasis planetų judėjimas skaidrės
    10 - 2 balsai (-ų)
Regimasis planetų judėjimas skaidrės. (2014 m. Gegužės 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/regimasis-planetu-judejimas-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 15:30
×