Regimojo dėmesio apimties priklausomybės nuo stimulo dydžio ir įprasminimo tyrimas


Regimojo dėmesio apimties priklausomybės nuo. Stimulo dydžio ir įprasminimo tyrimas. Įvadas. Metodika. Tiriamoji. Darbo priemonės. Darbo eiga. Instrukcija tiriamajai. Rezultatai. Dėmesio apimties priklausomybė nuo šrifto dydžio. Vidutinės stabtelėjimo trukmės priklausomybė nuo šrifto dydžio. Dėmesio apimties bei vidutinio stabtelėjimo trukmės priklausomybė nuo kalbos. Dėmesio apimties priklausomybė nuo kalbos. Vidutinės stabtelėjimo trukmės priklausomybė kalbos. Rezultatų aptarimas. Išvados. Literatūra.

Tyrimas atliekamas dviem etapais: kai akių judesiai registruojami skaitant skirtingo šrifto dydžio tekstą bei skaitant skirtinga kalba parašytą tekstą.

1 etapas. Tiriamoji sėdi priešais veidrodį pasidėjusi tekstą taip, kad galėtų skaityti, o stebėtojai – skaičiuoti jos akių judesius. Skaityti pradedama nuo smulkiausiu šriftu parašyto teksto (8). Stebėtojai atidžiai stebi ir registruoja tiriamosios akių judesius – šuoliukus iš kairės į dešinę. Tiriamosios yra prašoma skaityti atidžiai, kad nebūtų grįžtamųjų akių judesių. Baigus skaityti tekstą, stebėtojų pateikti akių judesių skaičiai yra suvidurkinami ir užrašomi. Taip pat fiksuojamas vieno teksto skaitymo laikas. Ta pati procedūra kartojama su kiekvieno šrifto tekstu.

2 etapas. Tiriamoji sėdi priešais veidrodį pasidėjusi tekstą taip, kad galėtų skaityti, o stebėtojai – skaičiuoti jos akių judesius. Skaityti pradedama nuo teksto parašyto lietuvių kalba, baigiant nesuprantama užsienio kalba. Stebėtojai vėl registruoja tiriamosios akių judesius – šuoliukus iš kairės į dešinę. Baigus skaityti tekstą, stebėtojų pateikti akių judesių skaičiai yra suvidurkinami ir užrašomi. Taip pat fiksuojamas vieno teksto skaitymo laikas. Ta pati procedūra kartojama su kiekvienos kalbos tekstu.

  • Psichologija Laboratorinis darbas
  • Microsoft Word 34 KB
  • 2013 m.
  • 16 puslapių (3526 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vilma
  • Regimojo dėmesio apimties priklausomybės nuo stimulo dydžio ir įprasminimo tyrimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Regimojo dėmesio apimties priklausomybės nuo stimulo dydžio ir įprasminimo tyrimas. (2013 m. Birželio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/regimojo-demesio-apimties-priklausomybes-nuo-stimulo-dydzio-ir-iprasminimo-tyrimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 15:01
×