Regioninės ekonominės asociacijos (REA) ir jų dinamika


Tema. regioninės ekonominės asociacijos (rea), jų dinamika. Pagrindinės REA formos.  REA formos ir jų bruožai. Regioninė ekonominė asociacija – tai tarptautinės ekonominės integracijos forma. Laisvosios prekybos erdvę sudaro grupė šalių. Europos laisvosios prekybos. Muitų sąjunga. Yra tarpvalstybinis darinys, kuriame sumažinti (panaikinti) prekių vežimo tarifai ir nustatyti bendrieji muitų dydžiai. Prekių bendrajai rinkai (prekių vidaus rinkai) būdingas visų prekybos apribojimo eliminavimas. Bendroji rinka apima. Pinigų sąjunga atspindi. Europos Sąjunga (ES) Ekonominė ir piniginė Vakarų Afrikos Sąjunga (Beninas. Integracijos dinaminė tendencija. Aukštesnio integracijos laipsnio. REA stabilios formos LPE EkS Kitos formos – tarpinės, kintamos. Nusistovėjo jav italija jk es. Integracijos procesas nevyksta kai. REA tarp išsivysčiusių šalių Pagrindiniai reikalavimai panašus ir palyginamas ekonomikos išsivystymo lygis panaši. REA tarp išsivysčiusių šalių ekonominių asociacijų statiškieji (momentiniai) efektai gaunami. Ilguoju laikotarpiu racionalizacija. REA tarp besivystančių. Didžiosios ir išsivysčiusios. Papildomi klausimai. Kas apima „Pinigų.

2 tema. regioninės ekonominės asociacijos (rea), jų dinamika.

Beneliukso šalių muitų sąjunga Italijos ir San Marino muitų sąjunga Mauritanijos ir Senegalo muitų sąjunga Vakarų Afrikos muitų sąjunga.

Integracijos dinaminė tendencija – tai didėjantis atvirumas ir ekonominė bei politinė dalyvaujančių šalių tarpusavio priklausomybė Pozityvios/negatyvios tarpusavio priklausomybės pasekmės šaliai: teigiamos (nauda) – kokia ji? neigiamos (praradimai) – kokie?

Aukštesnio integracijos laipsnio nei LPE laimėjimai priklauso nuo tarpvyriausybinio bendradarbiavimo formos: politikos derinimas ar visiškas politikos tikslų ir priemonių koordinavimas ir derinimas Dalyvaujančių šalių vidaus priemonių realizuojant koordinavimą Koordinavimas ir derinimas REA – tai intervencinės politikos, kurios būtinos siekiant liberalizuoti rinką ir likviduoti skirtumus tarp bendrų tikslų ir atskiros nacionalinės šalies individualių tikslų.

Integracija –tai procesas, kurio metu progresyviai mažėja nepriklausomų ekonomikų politikų galia, tuo pačiu metu didėja REA antrinių autoritetų valdžia, siekiant adaptuoti bendras politikas.

Integracijos procesas nevyksta: kai šalys akivaizdžiai numato neigiamas integracijos pasekmes kai šalys vertina savo nepriklausomybę ir nacionalinį identiškumą labiau nei pozityvias integracijos pasekmes.

Ilguoju laikotarpiu racionalizacija ir konkurencija didėjančioje rinkoje skatina vystymąsi ir didina gerovę dinaminiais (ilgalaikiai) efektais: išteklių paskirstymo ir panaudojimo gerinimas šalyse ir tarp jų specializacija, atsižvelgiant į palyginamuosius pasiekimus Oligopolijų mažėjimas gamybos ir paklausos masto ekonomija mokslo vystymas, apimant inovacijas ir techninius pokyčius investicijos ir ekonominis augimas.

REA tarp besivystančių šalių Besivystančios šalys realiai ir potencialiai panašios (oligopoliškos) Negali tikėtis statiškų efektų: REA formuoja siekiant skatinti augimą numato fundamentalius pokyčius gamybos ir prekybos struktūroje Šie tikslai gali būti pasiekti: apjungiant nepakankamus išteklius visų pirma ekonominiam augimui (kapitalą, darbo jėgą ir kt.

  • Ekonomika Skaidrės
  • MS PowerPoint 242 KB
  • 2014 m.
  • 15 puslapių (673 žodžiai)
  • Grybas123
  • Regioninės ekonominės asociacijos (REA) ir jų dinamika
    10 - 2 balsai (-ų)
Regioninės ekonominės asociacijos (REA) ir jų dinamika. (2014 m. Spalio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/regionines-ekonomines-asociacijos-rea-ir-ju-dinamika.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 11:15
×