Regionų ir miestų šventės vienas iš būdų kultūriniam paveldui populiarinti


Regionų ir miestų šventės vienas iš būdų kultūriniam paveldui populiarinti.

Jau nuo seno žmonės mėgo rengti ir švęsti šventes. Jos būdavo įvairios: šeimos – kūdikio gimimas, vestuvės; nacionalinės – susijusios su valstybės istorija; tarptautinės – švenčiamos visame pasaulyje t.y. tarptautinė motinos, moters, darbo diena, religinės – susijusios su tikėjimu, pavyzdžiui, Šv. Kūčios, Šv. Velykos ar šiaip kokios nors šventės būdingos tam tikram kraštui. Tokie susirinkimai būdavo rengiami, kad būtų galima pasikelti nuotaiką ar išvengti rutinos. Tačiau yra ir tokių švenčių, kurios skirtos populiarinti regionų, miestų ir visos tautos kultūrinį paveldą, klausant lietuvių liaudies dainų, stebint šokius, pardavinėjant rankų darbo dirbinius. Taigi dabar ir norėčiau aptarti keletą Lietuvoje populiarių švenčių bei jų daromą įtaką kultūros paveldo populiarinimui.

Dar viena šventė – Jūros šventė. Tai kasmetinė Klaipėdoje vykstanti šventė, pradėta rengti nuo 1934 m. įvairių jūrinių organizacijų iniciatyva.

  • Microsoft Word 11 KB
  • 2015 m.
  • 1 puslapis (799 žodžiai)
  • Mokykla
  • Eva
  • Regionų ir miestų šventės vienas iš būdų kultūriniam paveldui populiarinti
    10 - 3 balsai (-ų)
Regionų ir miestų šventės vienas iš būdų kultūriniam paveldui populiarinti. (2015 m. Kovo 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/regionu-ir-miestu-sventes-vienas-is-budu-kulturiniam-paveldui-populiarinti.html Peržiūrėta 2019 m. Gegužės 20 d. 04:02
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!