Reguliuojamos įtampos, nuolatinės srovės maitinimo šaltinio projektavimas


Kursinis darbas reguliuojamos įtampos , nuolatinės srovės maitinimo šaltinio projektavimas darbo tikslas. Darbo priemonės. Darbo schema. Darbo eiga. Pulcacijų koficientai. Spektro analizė. Voltamperinė charakteristika.

Padaryti nuolatinės srovės maitinimo šaltinį, kuris turės reguliuojamos ir pastovios įtampos išėjimus. Įštyrti maitinimo šaltinio reguliuojamo išėjimo voltamperinę charakteristiką, pulsacijų koeficientą ir spektrą.

Atliekant spektro analizę buvo pasinaudota kompiuterinė programa tai yra virtuoali spektro analizavimo programa, kurios darbo langas ir grafikas pavaizduotas 1 grafike.

Maitinimo šaltinis konvertuoja tinklo įtampą į nuolatinę kečiamą ir pastovią įtampą. Atlikus maitinimo šaltinio tyrimą labaratorijoje, buvo ištyrti pulsacijų koeficientai, kurie atsiranda, dėl lygintuvo išėjimo įtampos ir srovės pulsacijų. Norint maksimaliai sumažinti šias pulsacijos, naudojamas didelės talpos kondensatoriaus filtras, kuris paskaičiuojamas pagal formulę:

Čia: Cf = kondensatoriaus talpa; f = tinklo dažnis; Ra = apkrovos varža; kp = pageidaujamas pulcacijų koeficientas.

Kondensatorius užtikrina, kad pulsacijos būtų 0.1 – 2% ribose, matavimus atlikus matyti, kad kondesatorius buvo parinktas teisingai, kadangi pulsacijos patenka į čias leistinas ribas.

Atlikus spektro analizę paaiškėjo, kad maitinimo šaltinye esantys triukšmai nėra dideli, taip atsitinka dėl gerai parinktų kondesatorių, kurie slopina integrinio grandyno trigdžius. Kai pajungiama apkrova triukšmai daug nepadidėja, o tai yra geras rodiklis.

Voltamperinė maitinimo šaltinio charakteristika parodo tiesioginę srovės nuo itampos priklausomybę esant skirtingom apkrovom. Kai varža mažėja didėja srovė , o įtampa krentanti ant rezistorių mažėja, šį reiškinį paaiškina ohmo dėsnis: U=IR.

  • Elektronika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 1637 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (879 žodžiai)
  • Universitetas
  • Titas
  • Reguliuojamos įtampos, nuolatinės srovės maitinimo šaltinio projektavimas
    10 - 4 balsai (-ų)
Reguliuojamos įtampos, nuolatinės srovės maitinimo šaltinio projektavimas. (2015 m. Rugsėjo 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/reguliuojamos-itampos-nuolatines-sroves-maitinimo-saltinio-projektavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 10:34
×