Reikalavimai apskaitiniai informacijai


Įvadas. Apskaitos esmė. Bendrieji apskaitos principai. Įmonės (ekonominio objekto) principas. Veiklos tęstinumo principas. Periodiškumo principas. Apskaitos pastovumo principas. Piniginio įkainojimo principas. Duomenų kaupimo principas. Palyginimo principas. Atsargumo (apdairumo) principas. Neutralumo principas. Turinio svarbos principas. Reikalavimai apskaitiniai informacijai. Apskaitos ažūriškumo, arba jos duomenų pateikimo laiku reikalavimas. Apskaitos optimalumo, arba apskaitinės informacijos vertingumo ir jos formavimo kaštų derinimo reikalavimas. Apskaitos informacijos kokybinių charakteristikų derinimas. Tikros ir teisingos padėties atspindėjimo finansinėje atskaitomybėje reikalavimas. Svarbumo reikalavimas. Patikimumo reikalavimas. Valdymo paskirtis ir valdymo apskaitos informacija. Apskaitos tobulinimo galimybės. Išvados. Literatūros sąrašas.

Šis principas gali būti taikomas savarankiškoms įmonėms, jų svarbesniems padaliniams, keletui susijungusių įmonių, kurių gamyba yra bendra. Be to, jis įmonės valdymo personalą daro tiesiogiai atsakingą už įmonės veiklą jos savininkams.

Tęsiamos veiklos principas turi didelę reikšmę vertinant įmonės turtą bei jos ūkinės veiklos rezultatus. Taikant šį principą nenutrūkstamą įmonės veiklą galima parodyti finansinėse ataskaitose. Pagal veiklos tęstinumo principą turtą galima įvertinti ne tik likvidacine ar rinkos kaina, kaip tai būtų likvidavimo atveju, o ir faktine savikaina, t.y. kaina, už kurią įmonė įsigijo tam tikrą turtą. Jis taip pat suformuoja nusidėvėjimo apskaitos pagrindus. Ilgalaikis turtas nudėvimas per jo naudojimo laikotarpį, nesistengiant dirbtinai pagreitinti nusidėvėjimo proceso, tikintis greito įmonės likvidavimo.

Šio principo problema yra ta, kad pasaulyje nėra stabilios valiutos, kinta pinigų perkamoji galia. Ją sprendžiant apskaitoje daroma prielaida, kad piniginis matavimo vienetas yra stabilus arba jo pakitimai tokie nežymūs, jog į juos galima nekreipti dėmesio.

Jis numato, jog renkantis iš keleto įmonės veiklos apskaitos ir įvertinimo metodų, pirmenybė atiduodama tam, kurį pritaikius įmonės rezultatai bus nepalankiausi. Tai daroma siekiant apsaugoti įmonės valdytojus, savininkus ir potencialius investuotojus nuo perdėto optimizmo vertinant įmonės veiklą ir priimant svarbius, su įmonės ateities rezultatais susijusius sprendimus.

Reikalavimai apskaitinei informacijai reglamentuoja apskaitos vedimo tvarką. Jie papildo vienas kitą tiesiog nusakydami, kaip turi būti formuojama apskaitinė informacija, atspindi labai sudėtingus ekonominius procesus įmonėje. Šie reikalavimai daugiausia apibrėžia, ne kokie duomenys turi būti pateikti vartotojui, bet kokiu būdu jie turi būti formuojami. Svarbiausi reikalavimai, į kuriuos nuolatos privalo atsižvelgti kiekvienas apskaitos darbuotojas, kad jo veiklos rezultatai, duomenys apie verslą, būtų suprantami ir naudingi yra šie:

Dirbtinai trumpinamas apskaitos duomenų apdorojimo laikas sumažina jos tikslumą. Todėl ažūriškumo reikalavimas reiškia laiku atliekamus įrašus apskaitos registruose ir atskaitomybės formose.

Jis reiškia, kad nauda, gaunama iš apskaitos informacijos, neturi būti mažesnė už tos informacijos formavimo išlaidas. Visuomet svarbu įvertinti, kokią turto dalį padeda išsaugoti apskaita ir kiek ji pati kainuoja. Kuo apskaita pigesnė , tuo detaliau ir visapusiškiau ją galima vesti naudojant tas pačias lėšas. Optimalumo reikalavimas yra neatsiejamas nuo labai svarbios apskaitos apdorojimo taisyklės: iš minimalaus pradinio apskaitos duomenų kiekio būtina stengtis gauti kuo daugiau valdymai naudingos informacijos.

Beverčiai arba mažai reikšmingi duomenys dažnai užgožia svarbią informaciją ir padaro valdymui nemažą žalą. Norint to išvengti suformuotas svarbumo reikalavimas, kuris teigia, kad apskaitininkas turi pateikti valdymui tik svarbią, t.y. valdytojams konkrečiomis sąlygomis reikšmingą informaciją. Šis reikalavimas numato turinio, o ne formos pirmumą rengiant apskaitinę informaciją ir atskaitomybę. ( T.y. ne taip svarbu pateikti tam tikros formos ataskaitą, svarbiau tai, kas joje atspindėta).

  • Apskaita Referatas
  • Microsoft Word 31 KB
  • 2013 m.
  • 15 puslapių (2940 žodžiai)
  • Ingrida
  • Reikalavimai apskaitiniai informacijai
    10 - 3 balsai (-ų)
Reikalavimai apskaitiniai informacijai. (2013 m. Gruodžio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/reikalavimai-apskaitiniai-informacijai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 13:40
×