Reikalavimų pritaikymas testavimo atvejams


Įvadas. Kokie reikalavimai keliami programinei įrangai norint atlikti paprastus testavimus. Kokybiški reikalavimo faktoriai. Suprantami. Būtinas. Pakeičiamas. Nelikęs be darbo. Glaustas. Tikrinamas. Atsekamas. Taikymo sritis. Proceso kūrimas testavimo atvejų iš gerų reikalavimų. Žingsnis: apžvelkite reikalavimus. Žingsnis: parašykite bandomąjį planą. Žingsnis: identifikuokite bandomąjį rinkinį. Žingsnis: testavimo atvejo vardas. Žingsnis: parašykite testavimo atvejo apibūdinimą ir tikslus. Žingsnis: sukurkite testavimo atvejus. Žingsnis: apžvelkite testavimo atvejus. Išvados. Literatūra.

Programinės įrangos testavimas – tai procesas, kurio tikslas – rasti programoje ar sistemoje esančias klaidas, arba veikla, kurios metu įvertinamos programos arba sistemos galimybės bei nustatoma, ar ji atitinka iškeltus reikalavimus. Tačiau kaip mes galime sužinoti, ar mūsų testuojama sistema atitinka jai iškeltus reikalavimus? Atsakyti į šį klausimą galime tik tuo atveju, jeigu žinome, koks sistemos veikimas yra laikomas teisingu ir ko mes turime tikėtis, atlikę tam tikrus veiksmus arba įvedę tam tikrus duomenis. Taigi sistemos klaida galime laikyti nustatytų reikalavimų neįvykdymą arba neatitikimą tarp gauto rezultato (gauto atlikus tam tikrą veiksmą) ir reikiamo rezultato aprašyto reikalavimuose. Taip pat galima teigti, kad sistema veikia blogai, jei ji neatitinka kliento poreikių. Pavyzdžiui, galime teigti, kad produktas yra netinkamas, jei juo naudotis yra per sunku arba sistema veikia per lėtai, nors ji ir atitinka iškeltus funkcinius reikalavimus. Defektai programinėje įrangoje atsiranda dėl klaidų, padarytų programiniame kode. Todėl defektas sistemoje gali išbūti ilgai nepastebtas ir atsiskleistas tik susidarius tam tikrai situacijai arba įvedus tam tikrus duomenis.

Kokybės garantija yra vientisas procesas, apimantis išsivystymo procesą ir gamybą. Jis apima kontroliavimą, gerinimą ir laidavimą, bei užtikrina klaidų suradimą bei taisymą.

Programinės įrangos išbandymas yra pagrindinis programinės įrangos ciklas. Dauguma organizacijų prisiima atsakomybę už išbandymą jų testuotojams ar kokybės garantijos skyriui. Per programinės įrangos testavimo procesą, projektui vykdyti komandos yra sudaromos iš pirkėjų, testuotojų, ir verslininkų komandos, kuri artimai bendradarbiauja, dalindamasis informacija ir skirdami užduotis vienas kitam.

Kitas skyrius trumpai apibūdina, kaip sukurti bandomuosius testus, kai aukšti reikalavimai tikrai ar pastatytumėte namą be architektūros ir specifinių reikalavimų? Kažkaip , paplito supratimas, kad programinės įrangos tikslas yra kažką sumontuoti, kartu ir sakyti kad viskas pavyko, o tik paskui leisti didelę laiko dalį taisant ir perdirbant programinę įrangą iš naujo. Tai pavadinta palaikymu . Pagal standish grupės statistinius duomenis, amerikos kompanijos leidžia $84 milijardus kasmet nepavykusiems programinės įrangos projektams, ir $138 milijardus projektams, kurie žymiai viršija jų laiką ir biudžetą, ar sumažino funkcionalumą.

  • Informatika Referatas
  • Microsoft Word 131 KB
  • 2012 m.
  • 14 puslapių (2751 žodžiai)
  • Universitetas
  • Raminta
  • Reikalavimų pritaikymas testavimo atvejams
    10 - 3 balsai (-ų)
Reikalavimų pritaikymas testavimo atvejams. (2011 m. Balandžio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/reikalavimu-pritaikymas-testavimo-atvejams.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 22:57
×