Reikšmingiausi pasaulio uostai, jų savybės


Įvadas. Roterdamo jūrų uostas. Apie uostą bei jo praeitį. Uosto ypatybės. Šanchajaus jūrų uostas. Apie uostą bei jo praeitį. Uosto ypatybės. Pietų luizianos jūrų uostas. Santoso jūrų uostas. Melburno jūrų uostas. Port saido jūrų uostas. Išvados. Literatūra.


Šio darbo pagrindiniai tiriami objektai yra reikšmingiausi pasaulio uostai, jų savybės. Šiuo rašto darbu bus siekiama glaustai bei suprantamai, aptariant svarbiausius aspektus, skaitytojui pateikti informaciją apie pasaulio uostus. Ši darbo medžiaga aktuali visiems jūrinių specialybių atstovams, bet ypač – laivavedžiams, nes ateityje, tikriausiai, ne vienam teks susidurti su aprašomais uostais, todėl privalu žinoti esminę informaciją, ypatybes, technines charakteristikas aprašomų uostų. Darbo tikslus bus siekama įgyvendinti pasitelkiant naujausią informacinę medžiagą, randama internete.

Beveik trečdalis viso uosto infrastruktūros buvo sunaikinta Vokietijos kariuomenės 1940 m. Uosto atstatymas buvo pradedas iškart po Antrojo pasaulinio karo. Per karą sunaikinti tradiciniai uosto pastatai buvo pakeisti naujais, moderniais pastatais.

2015 m. uostas užimė 9 – ąją vietą visame pasaulyje, nusileisdamas tik Azijos uostų gigantams. 2015 m. uostas aptarnavo net 12,2 mln. dvidešimties pėdų ilgio konteinerių (TEU).

Krantinės ilgis yra apie 20 km. 2015 m. uostas aptarnavo 36,5 mln. dvidešimties pėdų ilgio konteinerių ir taip užimdamas pirmąją vietą pasaulyje. Uosto apyvarta siekia net 20 mlrd. dolerių per metus, o uoste dirba virš 18 tūkst. darbuotojų.

Pietų Luizianos jūrų uostas yra vienas iš svarbiausių JAV eksporto ir importo taškų. Pietų Luizianos uostas yra valdomas septynių žmonių grupės – sekretorių. Uostas tęsiasi 87 km kartu su Misisipės upe tarp Naujojo Orleano, Luizianos ir Baton Ružo miestų.

  • Microsoft Word 26 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (1319 žodžiai)
  • Kolegija
  • Aurimas
  • Reikšmingiausi pasaulio uostai, jų savybės
    10 - 2 balsai (-ų)
Reikšmingiausi pasaulio uostai, jų savybės. (2017 m. Birželio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/reiksmingiausi-pasaulio-uostai-ju-savybes.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 12:08
×