Reketas


Reketo fenomenas atsiradimo priežastys, raiškos formos ir pasekmės verslui ir visuomenei. Reketas. prasmė. Reketas – tam tikrų pinigų sumos reikalavimas (turto prievartavimas) už nebūtas, t. Reketo samprata ir ištakos. Plėšimas ir turto prievartavimas atsirado ir vystėsi beveik kartu. Pirmosios turto prievartavimo ištakos įžvelgiamos 82-79 m. Senovės Roma. Taip pat. Rusijos imperija. Lietuva. 1961 m. Tsrs. M. Gorbačiovo „Perestroikos“ laikais besiburiančioms nusikaltėlių grupuotėms pradėjus prievartauti turtą iš „Kooperatorių“ bei verslininkų. Telefoniniai sukčiai. Reketo pasekmės. Reketo pasekmės yra. Apibendrinimas. Svetimo turto užvaldymas plėšimo būdu ypatingas tuo. Šaltiniai.

Plėšimas ir turto prievartavimas atsirado ir vystėsi beveik kartu, tik plėšimas, kaip teisinė norma, baudžiamuosiuose įstatymuose įvardytas buvo anksčiau, o turto prievartavimas kurį tai laikąegzistavo kitų panašių nusikaltimų pavidalu ir savarankiška turto prievartavimo norma tapo palyginus neseniai. Plėšimo sąvoką sukūrė ir pirmieji ją savo įstatymuose naudoti ėmė germanai. Plėšimą jie pavadino „rapina“ ir iš esmės ją laikė kvalifikuota vagystės forma, kurios metu, naudodama prievartą, svetimą daiktą paimdavo organizuota grupė32 . 76 m. prieš mūsų erąišleistas peregrinų pretoriaus M. Terentijaus Lukulos ediktas, skirtas kovai su plėšikų gaujomis, pagrinde kalbėjo apie būrio žmonių padarytą turto pagrobimą ir kitokią žalą ir suteikė teisęnukentėjusiajam per 1 metų naikinamąjį terminą reikalauti sumokėti 4 kartus tiek, kiek būrys ar apsiginklavusių žmonių grupė padarė jam nuostolių „rapinos‘ metu.

Pirmosios turto prievartavimo ištakos įžvelgiamos 82-79 m. p. m. e. Senovės Romos Liucijaus Kornelijaus Sulos diktatūros laikmetyje. Pagal tuo metu jo vykdytą valstybinę politiką priešų ir turtingų patricijų atžvilgiu, buvo sudaryti savavališkų piliečių, kurių nužudymai nebaudžiami, sąrašai, kurie paskatino potencialių kandidatų į tokius sąrašus šantažavimą bei jų turto prievartavimą. Būtent šiuo laikmečiu plačiai paplitęs turto prievartavimas nulėmė ir atsakomybės už „metus“, t.y. už grasinimą, kuriuo kitas asmuo verčiamas padaryti teisinį ar materialinį veiksmą, atsiradimą.

  • MS PowerPoint 246 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (669 žodžiai)
  • Universitetas
  • Justina
  • Reketas
    10 - 7 balsai (-ų)
Reketas. (2015 m. Gegužės 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/reketas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 23:15
×