Reklama ir jos ypatumai


Transliuojamoji reklama tai. Transliuojamoji reklama kursinis. Teatro reklamos ypatybes. Transliuojamoji reklama. Reklama ir jos esmė.

Reklama ir jos ypatumai. Turinys. Įvadas. Reklamos esmė. Reklamos praeitis ir šiuolaikinės reklamos formavimas. Reklamos esmė ir vaidmuo. Reklamos kaip proceso sudėtis. Reklamos funkcijos. Reklamos tikslų formulavimas. Reklamos ypatumai. Reklamos biudžetas. Reklamos priemonių parinkimas. Reklamos priemonės. Išvados. Literaturos sąrašas.

Šio šimtmečio pradžoje beveik visų europos ir amerikos firmų pagrindas buvo gamybos specialistai. Gamybos žynovai ir specialistai buvo svarbiausi žmonės. Jie planavo visą firmos strategiją ir taktiką. Firmų pajėgumas ir gamybos apimtis augo. 1929 metais susidarė tokia situacija, kai prekių pasiūla pralenkė paklausą. Kilo ekonominė krizė, ir firmoms sunkiau sekesi parduoti savo produkciją. Todėl išaugo paklausą butent tokiems žmonems, kurie žinojo, kaip prekę pateikti klientui, išskirdami jos privalumus. Būtent tada reklama įgijo savo dabartinę reikšmę.

Laikotarpis nuo didžiosios depresijos iki maždaug 1960-ųjų metų vadinamas pardavėjų era . Sekančoje po jos vartotojo eroje reklamos reikšmė dar labiau išaugo, nes vartotojas tapo dar išrankesniu. Atsirado daug įstatymų, ginančių ir apsaugojančių jų teises. Taip pat atsirado įstatymų, ribojančių reklamą. Reklama įšėjo iš laukinio kapitalizmo epochos ir tapo labiau civilizuota.

Lietuvoje reklamai teko praeiti tokią pat evoliuciją kaip ir vakaruose bet per žymiai trumpesnį laiką, nes ji jau remdavosi vakarų patirtimi. Galima pasakyti, kad mes jau gyvenome vartotojų eroje .

Atsirado daug reklamos agentūrų, laikraščiuose ir žurnaluose skiriama daug vietos reklamai, nes tai tapo pagrindiniu jų pragyvenimo šaltiniu. Tokia pat situacija susiklostė ir Lietuvos televizijoje. Firmoms, tam kad surasti savo rinką tarp vartotojų teko reklamuotis. Iš pradžių tai buvo labai panašu į reklamą, kuria vakarai turėjo 30-40 metais. Turėjo čia įtaką ir atitinkamas technikos lygis.

Didėjant su laiku investicijoms į Lietuvos rinką, tobulėjo ir reklamos šaka. Lietuvoje padaryta reklama vis mažiau skyriasi nuo kitų savo kokybe ir profesianalumu, nes prie darbo atsisedo jau patirusieji specialistai.

Išreikhdamas ne tik savo nuomonę, galiu pasakyti, kad Lietuva ne tą šalis, kuri galėtu padaryti perversmą reklamos šakoje. Tai daris išsivysčiusios šalis. Bet jau dabar Lietuvoje galima matyti savarankišką ir griežtą politiką reklamos atžvilgiu. Kovoje už nacijos dorovę Lietuva pretenduoja pralenkti visas europos šalys, norėdama tapti šeštoji pasaulio šalimi, kurioje gali būti visiškai uždrausta tabako ir alkogolio reklama. Gal jeigu seime dirbtu žmonės, kurie geriau susigaudo ekonomikoje, mes neturetume tokios gylios krizės kaip dabar. Šalyje su šlubojančią ekonomiką ne gali būti kalbos apie aukštą nacijos dorovę.

Ir gal kai kuriems reklama atrodo nereikalingas mokslas dabartinėje Lietuvoje.

  • Microsoft Word 46 KB
  • 2010 m.
  • 31 puslapis (9485 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jovita
  • Reklama ir jos ypatumai
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Reklama ir jos ypatumai. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/reklama-ir-jos-ypatumai.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 14:03
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo