Reklama referatas (2)


Įvadas. Reklama. Reklamos istorija trumpai. Svarbiausių reklamos priemonių platinimo klasifikacija. Reklamos procesas. Reklamos firmos stilius. Viešumas. Reklamos agentūros. Vartotojų elgsena reklamos atžvilgiu. Reklamos užsakovas ir tyrimai. Išvados. Naudota literatūra.

•Aprašyti reklamos kampaniją ir reklamavimo būdus

Amerikos Teksaso universiteto profesoriai apie reklamą sako: ,,Geros reklamos yra tos reklamos, kurioms parinkta tinkama strategija, jos turi originalią, kūrybingą koncepciją ir parenkama teisinga pranešimo forma.”

Kryptingumas, nes ne visi, priimantys reklamą, reaguoja į ją, o tik besidomintys, nors komunikacijos ryšys palaikomas su visais;

Būtinumas, nes reklamos būtinumas visuomenei yra neginčijamas bent jau dabartiniu etapu.[2]

Rengia reklamos spausdinimą bei skelbimą masinės informacijos ir kitose reklamos platinimo vietose;

Užtikrina spausdintos reklamos produkcijos poligrafiną atlikimą;

Trečia procese-reklamos platinimo priemonė. Tai paprasčiausios masinės informacijos priemonės, kurių pagalba reklamos žinutės pasiekia vartotojus.

Prekės ženklas-užregistruotas nustatyta tvarka žymėjimas, padedantis atskirti savos firmos prekes nuo kitų firmos gaminių;

Jei organizacija ar prekė nesusilaukia teigiamo visuomenės vertinimo, tai yra rinkos specialisto kaltė. Užsakytas geras žurnalisto straipsnis padeda pritraukti ir išlaikyti naują produktą ar paslaugą, suteikdamas informaciją, kuo prekė skiriasi nuo ankstesnių ar konkurentų gaminių, taip sukuriama nors ir netiesioginė nauda, tačiau padeda geriau pažinti rinką ir išvengti nemalonių siurprizų. Taip pat viena iš pagrindinių ir svarbiausių pateikimo formų-spaudos pranešimas. Tai trumpas dokumentas su aiškia antrašte, faktais, citatomis, glaustu kompanijos pristatymu, data, kontaktiniais telefonais ir adresais, jeigu norėtų kas gauti daugiau informacijos. Suprantama, iš lūpų į lūpas perduodama reklama yra svarbesnė nei reklaminiai skelbimai.

Svarbu kontroliuoti ką pirkėjai sako apie prekes. Pagrindinis įmonės tikslas yra skatinti vartotojus maloniai atsiliepti apie prekę ir užkirsti kelią negražiomis kalboms. Norint, kad žmonės kalbėtų, būtina naudoti ženklus, kurie juos nukreiptų į tam tikrą, norimą vietą, taip neprarandant klientų. Ženklai gali atlikti gatvės reklamos funkciją: ženklai-tai svarbi ir originali lauko reklamos forma, atspindinti verslo įvaizdį. Ženklo kokybė byloja apie prekių ir paslaugų kokybę, kurios gali tikėtis vartotojas.

Taip pat reklamos agentūros skirstomos į universalias ir specializuotas. Universalios reklamos agentūros pagrindinis darbas-reklamos kūrimas. Jos teikia tokias paslaugas:

Atpažinamų reklamos ženklų įdėjimas į reklaminį skelbimą;

Nagrinėjant poveikio santykį su visa reklamos veikla, atsiskleidžia sudėtinga reklamos poveikio (RP) sandara. RP gali būti suprantamas kaip išvestinis dydis, kuris, nors ir yra išvestas iš kitų elementų poveikio, sudaro naują reiškinį, kurį tik iš dalies galima paaiškinti kitų komunikacijos proceso elementų poveikiu. RP-tai nuo reklamos sandaros nepriklausomas procesas,-pavyzdžiui, sociokultūrinio poveikio atveju reklamos tekstas, šūkiai tampa šnekamosios kalbos ar mados dalimi,-šiuo atveju reklama vartotoją veikia netiesiogiai. Reklamos komunikacijos procese galima įžvelgti keletą poveikio galimybių: RP suformuoja įvairių reklamos komunikacijos proceso elementų poveikių visumą. RP atsiranda iš kitų komunikacijos elementų poveikio-pavyzdžiui, RP gali sudaryti reklamos informacinio ar vizualinio turinio poveikis, medijų poveikis, žodinės komunikacijos poveikis (jei, tarkime, reklama yra sukurta skatinti žodinę komunikaciją) ir kt. Reklamos poveikis šiuo požiūriu tuo aukštesnis, kuo aukštesnis jį sudarančių elementų poveikis-iš to seka, kad RP gali dubliuoti kitų, sudėtinių, elementų poveikį arba jį pakeisti. [7]

  • Microsoft Word 38 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (3068 žodžiai)
  • Universitetas
  • Agnė
  • Reklama referatas (2)
    10 - 10 balsai (-ų)
Reklama referatas (2). (2015 m. Lapkričio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/reklama-referatas-2.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 23 d. 17:23
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo