Reklamos apribojimai vaikams pristatymas


Reklamos apribojimai vaikams. Lietuvos Respublikos Reklamos įstatymas 2 str. 7 d. Reklamos verslo dalyviai, atsakingi už reklamos atitikimą LR RĮ bei LR NĮ. Atsakingi už reklamos pateikimo, demonstravimo ir moralinių principų kontrolę. Kadangi vaikai nuo mažens tampa vartotojais. LR RĮ 7 str. nustatyti svarbiausi reklamos apribojimai. Teismų praktika.

Atsakingi už reklamos pateikimo, demonstravimo ir moralinių principų kontrolę:.

1998 rugsėjo 24 d. Europos Taryba priėmė rekomendaciją 98/560/EB dėl nepilnamečių apsaugos ir žmogaus orumo apsaugos teikiant audiovizualines ir informacijos paslaugas. Valstybės narės privalo imtis tam tikrų priemonių, užtikrinančių, kad jų jurisdikcijai priklausančių transliuotojų programose nebūtų jokių laidų, galinčių rimtai pakenkti fiziniam, psichiniam ar moraliniam nepilnamečių vystymuisi, ypač programų, kuriuose yra pornografijos ir nereikalingo smurto.

LR RĮ 7 str. 1 d., Audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų direktyvoje (kuri be kita ko yra taikoma televizijos reklamai) yra įtvirtintos nuostatos draudžiančios reklamoje daryti neleistiną poveikį nepilnamečiams ir piktnaudžiauti jų pasitikėjimu tėvais ar kitais suaugusiais asmenimis. Pasinaudodami vaikų nepatyrimu, reklamos tiekėjai didžiąją vaikams skirtos reklamos dalimi aiškiai stengiasi išnaudoti patiklumą bei paveikumą tikintis, kad jie įkalbinės savo tėvus, globėjus, mokytojus ar kitus suaugusius asmenis pirkti jiems visiškai nereikalingas prekes ar paslaugas.

NĮ 4 str. yra įtvirtintas sąrašas viešosios informacijos, darančios neigiamą poveikį nepilnamečių vystymuisi: Susijusi su fizinio ar psichinio smurto vaizdavimu arba vandalizmu; Kurioje rodomas mirusio arba žiauriai sužaloto žmogaus kūnas; Erotinio pobūdžio; Sukelianti baimę ar siaubą; Skatinanti azartinius lošimus; Kurioje palankiai vertinamas priklausomumas nuo narkotinių, toksinių, psichotropinių medžiagų, tabako ar alkoholio, skatinamas jų vartojimas, gamyba, platinimas ar įsigijimas; Skatinanti savęs žalojimą ar savižudybę; Kurioje teigiamai vertinama nusikalstama veika ar idealizuojami nusikaltėliai; Susijusi su nusikalstamos veikos modeliavimu; Kurioje kurstoma diskriminacija dėl tautybės, rasės, lyties, kilmės, neįgalumo, lytinės orientacijos, religijos ar kitokios priklausomybės; Kurioje dažnai vartojami nešvankūs posakiai, žodžiai ar gestai; Kurioje patariama, kaip pasigaminti, įsigyti ar naudoti sprogmenis, narkotines ar psichotropines medžiagas, taip pat kitus gyvybei ar sveikatai pavojingus dalykus; Skatinami blogi mitybos, higienos ir fizinio pasyvumo įpročiai; Pažymėtina, kad informacijos, atitinkančios bent vieną iš aukščiau nurodytų kriterijų, skelbimas ar (ir) platinimas gali būti draudžiamas arba ribojimas.

  • MS PowerPoint 171 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (1391 žodžiai)
  • Universitetas
  • Justina
  • Reklamos apribojimai vaikams pristatymas
    10 - 5 balsai (-ų)
Reklamos apribojimai vaikams pristatymas. (2015 m. Liepos 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/reklamos-apribojimai-vaikams-pristatymas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 21:17
×