Reklamos psichologija referatas


Įžanga. Kaip paveikti vartotoją? Reklamos poveikis pažinimo požiūriu. Reklamos poveikis emociniu požiūriu. Reklamos poveikis elgesio požiūriu. Išvados. Literatūros sąrašas.

Manau, kiekvienas iš mūsų gerai žino kas yra reklama. Besikeičiant ekonominei situacijai ir sparčiai didėjant konkurencijai, reklamos nepastebėti ar neišgirsti tiesiog neįmanoma. Tai tapo mūsų kasdienio gyvenimo dalimi. Reklama pasiekia mus visur: namuose, gatvėje, darbe, automobilyje, netgi atsipalaiduojant bare ar klubuose.

Kiekvienam iš mūsų reklama turi skirtingą prasmę ir reikšmę. Vieni reklamos dėka gauna daugiau informacijos ir žinių, kitiems reklama yra pajamų šaltinis, tiesioginis darbas, dar kitiems – tai nepageidaujamas reiškinys, kuris sukelia tik neigiamas emocijas. Kad ir kaip bebūtų, norim mes to ar ne, reklama daro didelį poveikį mūsų gyvenimui.

Kiekviena iš šių priemonių yra savaip efektyvi ir kiekviena pasiekia skirtingą auditoriją, nes reklama yra skirta kiekvienam asmeniui, kurį ji gali pasiekti. Skirtinga reklama yra naudinga tik tam tikrai auditorijai, taigi atsižvelgiant į tai ji turi būti efektyvi ir pasiekti vartotoją, jį sudominti, o gal net užvaldyti. Tam reklamos specialistai pasitelkia įvairias profesines gudrybes. Į reklamos kūrimą įdedama labai daug lėšų ir darbo, kuris reikalauja gerų psichologijos ir komunikacijos žinių, nes juk reklama turi savo psichologiją.

Reklama yra prekės ir potencialių jos pirkėjų bei vartotojų tarpininkė, taigi privalo atitinkamomis priemonėmis užmegzti šį ryšį. Šios masinės komunikacijos poveikis pasižymi savitomis psichologinėmis problemomis.

Potencialūs vartotojai – įvairūs žmonės, turintys skirtingas pajamas, skirtingus poreikius, interesus, skiriasi charakteriu, išsilavinimu, amžiumi ir t.t. Reklamos, kaip masinės komunikacijos, uždavinys ir yra rasti su jais kiek galima daugiau bendrų sąlyčio taškų. Todėl tuos, kuriems skiriama reklama, reikia visapusiškai pažinti, įveikti jų inertiškumą bei parinkti atitinkamas veiksmingas poveikio priemones.

Vienas iš reklamos uždavinių – sudaryti tokią situaciją, kuri paskatintų įsigyti siūlomą prekę, pasinaudoti paslauga. Tai yra praktinis reklamos psichologijos aspektas, nagrinėjantis reklamos priemones, kuriomis naudojasi informacijos perteikėjas savo tikslui pasiekti (3).

Kiekvienam užsakovui yra svarbu, jog būtų atkreiptas dėmesys į jo reklamą, kad ji išsiskirtų iš kitų, kad ją atsimintų. Pirmiausia reikia sudominti vartotoją. Reikia vartotojui suteikti galimybę tą reklamą sėkmingai ir lengvai perdirbti. Psichologų tyrimais įrodyta, kad reklaminės informacijos perdirbimas iš daugelio faktorių. Tačiau trys iš jų yra pagrindiniai: pažintiniai, emociniai ir elgesio faktoriai. Į šiuos faktorius reikėtų labiausiai atsižvelgti kuriant reklamą ir pritaikant ją kuo didesnei ir įvairesnei auditorijai.

Žmogaus jutimai – klausa, rega, lyta, uoslė ir kt. – yra pagrindiniai informacijos apie pasaulį priėmimo kanalai. Kai kurių autorių nuomone, didžiausią informacijos kiekį (net iki 90 proc.) žmogus gauna regėjimu (R. Gregori ir kt.). Vaizdinis informacijos perteikimas yra vienas iš ekonomiškiausių būdų perduoti informaciją, kadangi regimąjį vaizdą suvokti reikia mažiausiai pastangų. Ši psichologinė ypatybė yra labai plačiai naudojama reklamoje. Tačiau vizuali reklama turi ir kitą, ne mažiau svarbią savybę: tai, ką matome, yra greičiau ir lengviau suvokiama kaip tiesa, kelia mažiau abejonių.

  • Microsoft Word 20 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2720 žodžiai)
  • Universitetas
  • Danon
  • Reklamos psichologija referatas
    10 - 10 balsai (-ų)
Reklamos psichologija referatas. (2015 m. Rugsėjo 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/reklamos-psichologija-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 17 d. 20:19
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo