Reklamos samprata


Marketingo skaidrės. Reklamos samprata. Žodis reklama kilęs iš prancūzų kalbos réclame (lot. LR Reklamos. Kiek kitokiu aspektu, žinoma, nenuneigiant komunikacijos. Vienas geriausių reklamos. Reklamos evoliucija. Reklamos istorija kaip ir kiti mokslai praėjo visus vystymosi ir tobulėjimo laikotarpių. Antika. Poreikis tam tikrais ženklais perduoti mintis. Reklamos prototipais buvo. Viduramžiai. Viduramžių pradžia – Romos imperijos žlugimo pradžia. Naujieji laikai. Vystantis pramoninei gamybai vis sparčiau formavosi prekių rinkos ir stiprėjo gamintojų konkurencija. Reklamos raida Lietuvoje. Vėlus įžengimas į reklamos supratimą ir jos teikiamą naudą. Teorija ? Reklamos teorijos. Šiuolaikinė reklama skiriasi nuo savo pirmtakių. Viena tokių grupių. Z. Freudo psichoanalizės teorija siejama su individo pasąmonėje glūdinčiais pagrindiniais biologiniais impulsais. Anot D. Jokubausko (2003), žmogus trokšta pasitenkinimo. E. Dichterio teorija. Z. Freudo pasekėjas ir mokinys E. Reklamos ryšys su kitais mokslais. Marketinginis vaidmuo Reklama. Komunikacinis vaidmuo Reklama- tai viena iš masinės komunikacijos formų. Ekonominis vaidmuo Reklama padeda subalansuoti pasiūlą su paklausa. Socialinis vaidmuo Skiepydama ir ugdydama šiuolaikinį gyvenimo būdą.


Viduramžių pradžia – Romos imperijos žlugimo pradžia. Reklama tapo daugiausia religijos propagandos įrankiu. Prie šauklių prisideda misionieriai ir kiti bažnyčios tarnai. Įstatymų pradžia. Įvairių reklaminių šauksnių draudimai. Bandoma įsprausti reklamos skleidimą į tam tikrus rėmus. Paprastas šūkavimas tampa savitais žodžiais, melodija, intonacija. Pradėjus gaminti popierių (1320 m.), paplito vadinamosios skrajutės. Iškabos virš prekyviečių tapo privalomos. Iškabose buvo tik ženklai ir simboliai. Spausdinimo mašinos atsiradimas (1468 m.) įtakojo masinės reklamos skleidimo etapą. 1568 m. pasirodė pirmasis informacijos laikraštis – Ordinare Zietungen. Visa tai įtakojo naują reklamos rūšį – katalogai.

  • Marketingas Skaidrės
  • 2015 m.
  • Gerda
  • 25 puslapiai (1487 žodžiai)
  • Marketingo skaidrės
  • MS PowerPoint 908 KB
  • Reklamos samprata
    10 - 3 balsai (-ų)
Reklamos samprata. (2015 m. Vasario 20 d.). http://www.mokslobaze.lt/reklamos-samprata.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 08:01