Rekomendacijos asmenims bendraujantiems su autistiškais vaikais


Rekomendacijos asmenims bendraujantiems su autistiškais vaikais Struktūruotos aplinkos sudarymas. Programų sudarymas. Elgesio modifikavimas. Savitvarkos įgūdžių formavimas. Pažinimo veiklos ugdymas. Bendravimo ir kalbos ugdymas. Bendrosios ir smulkiosios motorikos lavinimas. Žaidimo įgūdžių formavimas. Muzikos pratybos. Begalinė meilė ir kantrybė.

Vaikui su autizmu, sutrikimas paprastai nustatomas jam dar nesulaukus 30 mėnesių, apie 25 % vaikų pasireiškia epilepsijos priepuoliai. Psichozės epizodai dažniausiai yra ilgalaikiai. Hallahan D.J., Kauffman J.M.,(2003)

L. Kanner paskelbė pirmąsias idėjas apie vaikus, pasižyminčius ypatingais savitumais. Jis aprašė 11 vaikų, neįprastai reaguojančių į žmones bei aplinką, ir pavadino šį sutrikimą infantiliu autizmu. Autorius skiria tokius stebėtų vaikų požymius:

Uždelsta echolalija – vaikai kartoja žodžius arba sakinius, kuriuos išgirdo iš kitų asmenų, tačiau nevartoja žodžių savo norams ir poreikiams išreikšti.

Padidėjęs reagavimas į dirgiklius ( jautriai reaguoja į tam tikrus garsus ar daiktus).

Pasak L. Kanner vaikai pasižymintys autizmu, nepaprastai gražūs, inteligentiškos išvaizdos. (Ivoškuvienė R., Balčiūnaitė J. 2002)

Medicininės priemonės, kurias skiria gydytojai, tik sušvelnina autizmo sindromą. Tačiau šiems asmenims gali būti svarbi vandens terapija, vandenyje jie atsipalaiduoja, įsitraukia į kolektyvinius žaidimus, integruojasi į grupę.

Psichologinės priemonės, labai svarbu nuolat stebėti vaiką įvairiuose situacijose: kokie savitarnos įgūdžiai ir socialinė sąveika, kaip keičiasi nuotaikos ir elgesys priklausomai nuo situacijų.

Rekomendacijos asmenims bendraujantiems su autistiškais vaikais

Struktūruotos aplinkos sudarymas. Tai tinkama veiklai vieta ir laikas. Pirmiausia struktūruojama vaiko veiklos patalpa. Pvz.: jo vieta prie stalo gali būti pažymėta mėlyna spalva, tokia pat spalva žymi vaiko drabužių spintelės, žaislus, knygas, asmeninius higienos reikmenis.

  • Pedagogika Aprašymas
  • Microsoft Word 20 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (935 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lijana
  • Rekomendacijos asmenims bendraujantiems su autistiškais vaikais
    10 - 2 balsai (-ų)
Rekomendacijos asmenims bendraujantiems su autistiškais vaikais. (2015 m. Gruodžio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/rekomendacijos-asmenims-bendraujantiems-su-autistiskais-vaikais.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 20:05
×