Rekomendacijos vaikų kalbos ugdymui


Rekomendacijos vaikų kalbos ugdymui. Kalbos ugdymo negalima atsieti nuo kasdienio vaikų gyvenimo. Sudarykite situacijas, skatinančias vaiką kalbėti įvardinti ir apibūdinti daiktų savybes. Ekskursijų metu aptarkite su vaikais tai. Žaidimas „Įsiklausyk“. Vaikai sėdi, gali užsimerkti. Žaidimas „Pamatyk“ moko sukaupti valingą dėmesį ir išlaikyti jį kiek galima ilgiau. Žaidimai artikuliaciniam aparatui lavinti Žaidimas „Miške“. Žaidimai artikuliaciniam aparatui lavinti Žaidimas „Bitės ir uodai“ (mokome skirti garsus z-ž). Mokytis garsą ž tinka žaidimas „Traukinys“. Žodyno turtinimui siūlykite žaisti žaidimus Žaidimas „Kur gyvena. Vaikai žaisdami žaidimus „Aprenk lėlę“. Žinodami kuo daugiau veiksmažodžių. Prašykite apibūdinti daiktus. Užduotys, lavinančios smulkiąją motoriką pamokykite vaiką ploti katučių pasisodinkite prieš save ant kelių. Užduotys, lavinančios smulkiąją motoriką įdėti formą į dėžutes su įvairiomis išpjovomis.


Sudarykite situacijas, skatinančias vaiką kalbėti: įvardinti ir apibūdinti daiktų savybes, jų paskirtį; apibūdinti veiksmus, susijusius su vaiko aplinka, ir paaiškinti, kodėl ir kaip tie veiksmai vyksta; pasakyti, kas vyko praeityje ar kas vyks ateityje (kas buvo vakar ar kas bus rytoj); pasakoti paprastas istorijas, užduoti klausimus, prašant apibūdinti žmones, vietas ir įvykius; išreikšti jausmus; paaiškinti, kaip ką nors padaryti.

Žaidimas „Pamatyk“ moko sukaupti valingą dėmesį ir išlaikyti jį kiek galima ilgiau. Vaikams rodomas daiktas ir prašoma pasakyti, kokia daikto spalva, forma, dydis, ką šis daiktas primena, ką galima su juo daryti. Žaidimas „Kas pasikeitė?“. Keletas vaikų sustoja į eilutę. Vienas vaikas įsižiūri į eilę ir nusisuka. Vaikai susikeičia vietomis. Atsisukęs vaikas turi pasakyti, kurie vaikai susikeitė vietomis.

Žaidimai artikuliaciniam aparatui lavinti: Žaidimas „Miške“. Du vaikai stoja į rato vidurį. Kiti vaikai aplinkui stovėdami sako: „Vasarą Tomas ir Rita ėjo į mišką uogauti, jie šaukė.“ Vaikai rato viduryje šaukia: a-ū, a - ū! Po to renkama kita vaikų pora. Žaidimas „Paukščių maitinimas“. Vaikai – paukščiai, auklė- toja – mama. Kai mama – auklėtoja atneša maisto, paukšteliai – vaikai išsižioja ir ima maistą. Vaikai – paukščiai turi sėdėti ramiai, tik išsižioti ir užsičiaupti.

  • Pedagogika Skaidrės
  • MS PowerPoint 320 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (1254 žodžiai)
  • Jonas
  • Rekomendacijos vaikų kalbos ugdymui
    10 - 10 balsai (-ų)
Rekomendacijos vaikų kalbos ugdymui. (2016 m. Kovo 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/rekomendacijos-vaiku-kalbos-ugdymui.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 11:28
×