Rekomendacijų reikšmė užtikrinant veiklos audito rezultatyvumą viešajame sektoriuje


Rekomendacijų reikšmė užtikrinant veiklos audito rezultatyvumą viešajame sektoriuje esė.


Viešajam sektoriui finansuoti kiekviena valstybė skiria daug lėšų. Jos dažniausiai surenkamos iš mokesčių ir iš įvairių įplaukų į valstybės biudžetą ir skirstomos įvairioms programoms finansuoti. Tačiau dažniausiai visuomenės poreikiai kur kas didesni negu valstybės biudžeto galimybės juos finansuoti. Todėl tenka spręsti problemą, kaip panaudoti ribotus finansinius išteklius, kad būtų, maksimaliai patenkinti visi visuomenės poreikiai. O ar teisingai paskirstyti finansiniai ištekliai tikrina finansinis auditas ir veiklos auditas. Pagal atliktą auditą po to yra teikiamos rekomendacijos, kaip pašalinti nustatytus trūkumus jei tokių buvo rasta. Rekomendacijų įgyvendinimas parodo audito institucijos veiklos rezultatyvumą, taip pat daug kas priklauso ir nuo jų aiškumo ir pagrįstumo bei audituojamo subjekto galimybių bei pastangų.

Atlikus veiklos auditą aukščiausioji audito institucija, Lietuvos atveju – Valstybės kontrolė teikia audituojamam subjektui rekomendacijas, kaip turėtų būti pašalinami trūkumai ir kokių priemonių reikėtų imtis, kad šie trūkumai nepasikartotų ir ateityje. Bendra prasme būtų galima apibūdinti „rekomendacijas“, kaip pasiūlymą. Audito institucijos prigimtis yra nenurodyti, o tik audituojamą subjektą įtikinti, kad tam tikri pakeitimai turėtų būti įgyvendinami.

  • Apskaita Esė
  • Microsoft Word 16 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (378 žodžiai)
  • Janina
  • Rekomendacijų reikšmė užtikrinant veiklos audito rezultatyvumą viešajame sektoriuje
    10 - 9 balsai (-ų)
Rekomendacijų reikšmė užtikrinant veiklos audito rezultatyvumą viešajame sektoriuje. (2016 m. Balandžio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/rekomendaciju-reiksme-uztikrinant-veiklos-audito-rezultatyvuma-viesajame-sektoriuje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 18:07
×