Rekreacijos ir kelionių istorinė tarpupio (mesopotamijos) kultūruose


Įvadas. Rekreacija Mesopotamijoje. Mesopotamijos civilizacijos raidos etapai. Šumerų- akadų imperijos laikotarpis. Pirmosios (senosios) Babilonijos karalystės laikotarpis. Asirijos imperijos laikotarpis. Naujosios Babilonijos karalystės laikotarpis. Laikotarpių palyginimas. 11. Išvados. Naudoti šaltiniai.

Šumerai arba kaip jie patys save vadino ,,juodagalviai” vieni pirmųjų senovės pasaulyje pradėjo statyti miestus, sukūrė raštą, tuo metu kone tobulą drėkinamąją žemdirbystę, valdymo sistemą, pasiekė gražių laimėjimų architektūroje, amatuose bei moksle, o taip pat nemenkas jų indėlis ir į rekreaciją bei laisvalaikį. Vėliau, jų laimėjimus perėmė ir tobulino kitos Mesopotamijos tautos – akadai, asirai, babiloniečiai. Taip pat čia susikūrė ir pirmosios pasaulyje imperijos.

Mesopotamijos civilizacijos įtaka žmonijai nepaprastai svarbi. Dėl to šis kraštas daugelio archeologų ir istorikų net vadinamas žmonijos lopšiu. Šiandien ši teritorija priklauso Irako valstybei.

Mesopotamijai, tokį vardą davė graikai, nusakydami šalies geografinę padėtį -Tarpupis. Mesopotamijos civilizacija gyvavo daugiau kaip 8 tūkstančius metų, čia suklestėjo šumerų-akadų, babiloniečių ir asirų civilizacijos.

  • Microsoft Word 29 KB
  • 2014 m.
  • 14 puslapių (3148 žodžiai)
  • Universitetas
  • Egle
  • Rekreacijos ir kelionių istorinė tarpupio (mesopotamijos) kultūruose
    10 - 2 balsai (-ų)
Rekreacijos ir kelionių istorinė tarpupio (mesopotamijos) kultūruose. (2014 m. Lapkričio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/rekreacijos-ir-kelioniu-istorine-tarpupio-mesopotamijos-kulturuose.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 23:26
×