Rekreacijos ir turizmo išteklių vertinimas vartotojų požiūriu


Įvadas. Rekreacijos ir turizmo svarba. Rekreacijos ir turizmo samprata. Rekreacijos ir turizmo raidos ypatumai Lietuvoje. Vilkaviškio rajono charakteristika. Vilkaviškio rajono aplinka ir gamtiniai rekreaciniai ištekliai. Miškai ir vandens telkiniai. Vilkaviškio rajono saugomos teritorijos ir gamtos paveldo objektai. Vilkaviškio rajono kultūriniai rekreaciniai ištekliai. Rekreacinių paslaugų apžvalga Vilkaviškio rajone. Apgyvendinimo paslaugos. Laisvalaikio ir pramogų paslaugos. Informacijos paslaugos ir rinkodara. Vilkaviškio rekreacijos ir turizmo išteklių tyrimas. Tyrimo metodikos pristatymas. Tyrimo metodika. Išvados ir siūlymai. Santrauka. Summary. Informacijos šaltinių sąrašas. Priedai.

Temos aktualumas. Viena iš poilsio formų – rekreacija bei kelionės. Keliaudami žmonės siekia naujų įspūdžių, žinių, nuodugniau susipažįsta su kraštu, jo praeitimi ir dabartimi. Rekreacija suteikia pasitenkinimą, malonumą. Marijampolės apskritį sudaro Kalvarijos, Kazlų Rūdos, Marijampolės, Šakių rajonas ir Vilkaviškio rajono. Marijampolės apskrities teritorija turtinga gamtiniais rekreacijos ištekliais, kultūros paveldų, tradiciniais renginiais, šventėmis ir kitais įvairiais turistinės traukos objektais. Tai sudaro palankias sąlygas turizmo sektoriui apskrityje plėstis. Tačiau susiduriama su nemažai problemų, susijusių su nepakankamu turizmo paslaugų (apgyvendinimo, maitinimo, informacijos ir kt.) išplėtojimu visame Vilkaviškio rajone. Nors pastaraisiais metais matomas Europos Sąjungos fondų remiamas viešosios turizmo infrastruktūros būklės regione pagerėjimas, tačiau regiono ir savivaldybių institucijų bei turizmo sektoriaus atstovų įsitikinimu šių procesų teigiamas poveikis regiono turizmo konkurencingumui, turistų srautų regiono savivaldybėse dinamikai, nėra pakankamai žymus. Poilsis gamtoje yra svarbus žmonijos socialinio - ekonominio vystymosi veiksnys. Žmonių antplūdis į gamtą kas met didėja. Poilsiavimas, kaip ir bet kokia aktyvi žmogaus veikla, sukelia tam tikrus ekosistemos pakitimus. Dažniausiai gamta nuskurdinama. Kiekvienas augalas ir gyvūnas normaliai egzistuoja tik tam tikromis aplinkos sąlygomis. Pažeidus bent vieną kurį nors ekosistemos komponentą, išsivysto grandininė reakcija, dėl kurios pakinta kiti jos komponentai ir net visa ekosistema (Riepšas, 1981). Rekreaciniai ištekliai prarandami juos naudojant ne pagal paskirtį, nepaisant rekreacinių interesų, ignoruojant bendruosius ir aplinkosaugos kokybės reikalavimus. Dėl to prastėja gamtinių išteklių kokybė, arba jie apskritai netinkami naudojimui.

Tyrimo problema. Regione esančios plačios turizmo plėtros galimybės išnaudojamos palyginti menkai, turizmo sektoriui būdingi ryškūs išsivystymo netolygumai tarp Marijampolės ir Vilkaviškio teritorijų, nėra sukurtų priemonių, kaip padidinti turistų apsilankymo trukmę Vilkaviškio rajone, bei apskrities rajonų savivaldybėse neišnaudojamas didžiausio turistų traukos centro – Vilkaviškio rajone – šalyje potencialas. Be to, pabrėžiama regiono savivaldybių bendradarbiavimo turizmo sektoriaus plėtros skatinimo srityje būtinybė. Siekiant užtikrinti Vilkaviškio rajone turizmo sektoriaus plėtrą, jo konkurencingumą, racionaliai paskirstyti ir efektyviai panaudoti regiono savivaldybių, nacionalinių, Europos Sąjungos ir kitus išteklius bei lėšas. Tyrimas orientuotas į Vilkaviškio rajono ir kiekvienos regiono savivaldybės specifiką, regiono ir savivaldybių institucijų pagal kompetenciją vykdomus veiksmus (priemones). Tyrimo objektas apima visą regioną. Siekiant išvengti šių negatyvių pokyčių, būtina tinkamai paruošti rekreacines teritorijas. Tam pasiekti būtina išsiaiškinti rekreacinius poreikius, įvertinti miškų ir vandenų rekreacinių išteklių tinkamumą rekreacijai.

Darbo tikslas – išanalizuoti ir įvertinti rekreacijos ir turizmo išteklius Vilkaviškio rajone vartotojų požiūriu.

Darbo uždaviniai:

1.Teoriškai išanalizuoti rekreacijos ir turizmo sampratą;

2.Išanalizuoti rekreacijos ir turizmo išteklius Vilkaviškio rajone;

3.Įvertinti turizmo rekreacijos išteklius Vilkaviškio rajone ir Vištyčio regioniniame parke vartotojų požiūriu.

Darbo objektas: Vilkaviškio rajono rekreacijos ir turizmo ištekliai.

Darbo metodai:

1.Literatūros šaltinių analizė.

2.Statistinių dokumentų analizė.

3.Anketinė apklausa.

4.Gautų rezultatų analizė.

  • Microsoft Word 907 KB
  • 2015 m.
  • 60 puslapių (13826 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jolita
  • Rekreacijos ir turizmo išteklių vertinimas vartotojų požiūriu
    10 - 6 balsai (-ų)
Rekreacijos ir turizmo išteklių vertinimas vartotojų požiūriu. (2015 m. Kovo 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/rekreacijos-ir-turizmo-istekliu-vertinimas-vartotoju-poziuriu.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 29 d. 13:13
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo