Rekreacinių ir turizmo išteklių analizavimo praktika


Rekreacinis turizmas. Trys nykstukai siauliai bulvare. Reakreciniai ištekliai. Turizmo istekliu praktika. Rekreacinių išteklių praktika. Pėsčiųjų turizmo ištekliai. Kas yra rekreacinis arealo zemelapis. Rekreaciniai siauliu bulvaro istekliai. Rekreacijos istekliu praktika. Pažintinė turizmo išteklių praktika kaip atliekama.

Įvadas. Šiaulių miesto bulvaro rekreaciniai ištekliai. Rekreacinių išteklių sutelktumo zonos šiaulių bulvare. Rekreacinių išteklių vertinimo kriterijai. Šiaulių miesto bulvaro rekreacinių išteklių įvertinimas pagal nurodytus kriterijus. Šiaulių miesto bulvaro išteklių panaudojimo galimybės. Rekreacinio arealo žemėlapis su nurodytais ištekliais. Papildomos užduoties tikslas. Literatūra ir šaltiniai.

Šiaulių bulvaras - tai trečiasis pagal senumą bulvaras europoje. Kaip paryžius didžiuojasi savo eliziejaus laukais, taip šiauliai savuoju bulvaru. Tarybų sąjungoje šiauliai pirmieji 1975 m. Važiuojamąją gatvės dalį pavertė pėsčiųjų taku. Nuo seno šioje vilniaus gatvės atkarpoje steigėsi įstaigos, parduotuvės - istoriškai susiklostė prekybinis miesto centras, kuris po karų sugriovimų ir vėl iš naujo atgydavo. 1975 m. Dalis gatvės (900 metrų) paversta jaukiu pėsčiųjų bulvaru. Ši šiauliečių ir miesto svečių pamėgta pėsčiųjų zona pasipuošusi originalia mažąja architektūra, joje - įvairių stilių pastatų, pradedant prieškario laikų ir baigiant modernizmo.

Rekreacinių ir turizmo išteklių analizavimo praktika buvo atliekama nuo 2010 m. Gegužės 17 dienos iki gegužės 27 dienos šiaulių turizmo informacijos centre. Šiaulių turizmo centro direkcija rekreacinių ir turizmo išteklių analizavimui paskyrė tam tikrą teritoriją - šiaulių miesto pėsčiųjų bulvarrekreacija (lot. Recreatio – atkūrimas) - tai tikslinga ne utilitarinė žmogaus veikla laisvalaikio metu, turinti tikslą atgauti sveikatą, fizines bei dvasines jėgas, pailsėti, papramogauti, praturtinti intelektualinį potencialą.

Rekreaciniai ištekliai – gamtinės ir kultūrinės kraštovaizdžio vertybės ar savybės, kurios gali būti ar yra naudojamos rekreacijai.

Taigi, turizmo išteklius sudaro rekreaciniai ištekliai ir specialaus (dalykinio) intereso objektai (pramogų centrai, konferencijų centrai, parodų centrai, muziejai, galerijos ir kiti turistinės traukos objektai).

šiaulių miesto bulvaro rekreacinius išteklius galima susikirstyti į kultūros paveldo objektus, gamtinius išteklius ir kultūros paveldo objektai, tai nekilnojamosios kultūros vertybės. Taip pat gausu šiaulių miesto bulvare. Kultūros objektai: saulės diskai ; saulės laikrodžio aikštė ; trys nykštukai ; amfiteatras ; gamtos ištekliams priskiriami miškai, gyvenamųjų vietovių želdynai, vandens telkiniai ir jų pakrantės, tinkamos arba galimos pritaikyti žmonių poilsiui ir pramogoms, mineralinio vandens ir gydomojo purvo telkiniai, gamtos paveldo objektai. Taip pat jų yra ir šiaulių bulvare šių išteklių nėra labai daug šioje teritorijoje.

Kaštonų alėja, tai senasis įvažiavimas į rūmus ir parką iš senojo kuršėnų kelio (dabar - vilniaus g. ). Senieji alėjos kaštonai nudžiūvo apie 1940 metus. Dabartiniai pasodinti 1946-1947 m. Ji yra garsi savo praeitimi, čia prieš kelis šimtus metų vaikščiojo patys iškyliausi dravirinkai ir bajorai.

  • Microsoft Word 11627 KB
  • 2011 m.
  • 18 puslapių (2317 žodžiai)
  • Kolegija
  • Erne
  • Rekreacinių ir turizmo išteklių analizavimo praktika
    10 - 1 balsai (-ų)
Rekreacinių ir turizmo išteklių analizavimo praktika. (2011 m. Vasario 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/rekreaciniu-ir-turizmo-istekliu-analizavimo-praktika.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 01 d. 11:30
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo