Rekuperacinės sistemos tyrimas


Įvadas. Modernių vėdinimo sistemų apžvalga. Vėdinimo įtaka žmogui. Rekuperacinės vėdinimo sistemos. Vėdinimo sistemos parinkimas. Daugiabučio namo vėdinimo sistemos parinkimas. Oro drėgnumo techninių rodiklių pokytis, įvedus pasirinktą vėdinimo sistemą. Išvados. Naudotos literatūros ir informacinių šaltinių sąrašas.


Darbo struktūra: Įvadas, modernių vėdinimo sistemų apžvalga, vėdinimo sistemos parinkimo lyginamoji analizė, Oro drėgnumo techninių rodiklių pokyčio lyginamoji analizė, išvados, literatūros sąrašas. Darbo apimtis 18 lapų.

Vėdinimo objektas yra nematomas, neapčiuopiamas, bet visur egzistuojantis oras, kuris yra vienas iš svarbiausių žmogui reikiamų išgyvenimo šaltinių. Oro svarba, lygiai taip pat, kaip ir sveikatos stoka, suvokiama tik tuo atvėju, kada patalpose gaivaus ir švaraus oro pradeda trūkti.

Taigi būtent šios vėdinimo funkcijos įtakoja vis daugiau vartotojų rinktis specializuotas vėdinimo sistemas.

Žmonės privalo kvėpuoti švariu deguonimi. Šiais laikais oras yra nepaprastai užterštas ne tik išorėje, bet ir patalpose. Rekuperacinės vėdinimo sistemos gali sumažinti kenksmingų teršalų kaip CO2 arba drėgmė iki žmogaus sveikatos nekenksmingo lygio.

Pasitelkiant literatūrinius šaltinius, aprašyti įvairūs rekuperatorių tipai, jų funkcijos, reikšmė žmogui bei veikimo principai.

Palyginus keturis rekuperatoriaus tipus nustatyta, kad pats optimalus yra – rotacinis, nes:

Rotacinis rekuperatorius turi didžiausią Oro pralaidumą (700 m3/val), lyginant su kitais rekuperatorių tipais.

Rotacinis rekuperatorius gali dirbti prie labai žemos temperatūros (-25°C), kurios pilnai užtenka Lietuvos klimato zonoje.

Rotacininiam rekuperatoriui priskiriamas geriausias šilumos grąžinimo koeficientas (85%) , išskyrus mini.

Triukšmo lygis yra vidutiniškai didžiausias (40dB), tačiau protingais inžineriniais sprendimais, šis rodiklis neturės jokios įtakos, ir bus visiškai nepastebimas.

Lyginant su kitomis alternatyvomis, rotacinis rekuperatorius į patalpas grąžina ne tik šilumą, bet ir dalį drėgmės, dėl kurios patalpos mažiau išsausėja bei įrenginyje nereikalingas drenažas vandeniui nuvesti.

2.2

Pasitelkiant daugiakriterinį analizės metodą, nustatytas analizuotų variantų naudingumas. Nustatyta, kad antroji alternatyva „Rotacinis“ rekuperatorius yra pats naudingiausias, atsižvelgiant į lyginamuosius kriterijus.

  • Microsoft Word 619 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (1875 žodžiai)
  • Kolegija
  • Arnoldas
  • Rekuperacinės sistemos tyrimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Rekuperacinės sistemos tyrimas. (2018 m. Balandžio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/rekuperacines-sistemos-tyrimas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 07 d. 12:49
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo