Religija Budizmas


Po krikščionybės, islamo ir induizmo, budizmas yra ketvirtoji pagal dydį pasaulio religija, kuriai šiandien priklauso apie 295 mln. Žmonių (6,2 proc. Pr. Kr. Tačiau greitai jis nusigręžė nuo griežto asketizmo ir praktikavo tik didelį saikingumą ( vidurinysis kelias ). Kai sidhartai buvo 35 metai, meditacijos metu po medžiu jam nušvito šviesa , ir jis tapo buda (skr. Praregėjęs). Po to buda įkūrė ordino bendriją, kuri aktyviai platino jo mokymo.
Budos mokyme svarbiausia yra keturios kilniosios tiesos , kurios ir sudaro budizmo pagrindą: 1) visa būtis yra kančia; 2) kančios priežastis yra geismas; 3) kančia įveikiama (kančia įveikiama, nugalint geismą); 4) kančios nugalėjimo kelias (yra saikingumas ir meditacija).
aštuongubas kelias paaiškina, kaip galima pasiekti išlaisvinimą, jį sudaro: 1) teisingas žinojimas; 2) teisingas nusiteikimas; 3) teisingas kalbėjimas; 4) teisinga veikla; 5) teisingas gyvenimo būdas; 6) teisingos pastangos; 7) teisinga dėmesio koncentracija; 8) teisingas susikaupimas. Meditacija turi užtikrinti išėjimą iš nenutrūkstamo sielų keliavimo (reinkarnacijos) ir įėjimą į nirvaną , į visišką išsivadavimą iš individualumo ir visokių skirtumų, kitaip sakant, į visišką ramybę. Budizmas yra kilęs iš brahmanizmo, Induizmo pradinės formos. Jis perima reinkarnacijos mokymą (t. Pasaulio įsivaizdavimą kaip iliuziją, maja , kurią reikia įveikti) ir įvairias meditacijos technikas.