Religijos ir visuomenės santykis


Įvadas. Religijos. Religijos samprata. Religijos ir visuomenės santykis pasaulyje. Religija ir tolerancijos santykis. Tolerancijos samprata. Tolerancijos specifika. Tolerancijos būklė Lietuvoje. Religija ir šeima. Religija ir naujieji judėjimai. Religija ir sekuliarizmas. Naujojo amžiaus sekėjai. Išvados. Literatūros sąrašas.

Apibendrinus visą turimą medžiagą, galima daryti šias išvadas:

1. Religijos ir šiuolaikinio pasaulio santykį galima atskleisti analizuojant ne tik šias temas, bet taip pat kalbant apie religiją ir laisvę, religiją ir kultūrą ir t.t.

2. Religija – tai institucionalizuotų ritualų visuma, tapatinama su tradicija ir išreiškianti ir/arba sukurianti sakralinius sentimentus, nukreiptus į dievišką ar trans-dievišką objektą, pasireiškianti žmogiškoje fenomenologinėje aplinkoje ir bent dalinai nupasakojama per mitus ar mitus ir doktrinas.

3. Tradicinėms bažnyčioms naujieji religiniai judėjimai yra veikiau iššūkis nei grėsmė. Galbūt net teigiamas iššūkis, neleidžiantis tradicinėms religijoms sustabarėti, nuolat skatinantis atsinaujinti. Esant tinkamoms aplinkybėms, tradicija yra tradicinių religijų stiprybė, ji suteikia žmogui dvasinio saugumo bei komforto – dažnas naujasis religinis judėjimas negali to suteikti. Todėl nelabai tikėtina, kad tradicinės religijos išnyks ar jų įtaka smarkiai sumažės dėl naujųjų religinių bendruomenių veiklos.

  • Microsoft Word 42 KB
  • 2013 m.
  • 22 puslapiai (6129 žodžiai)
  • Milda
  • Religijos ir visuomenės santykis
    10 - 2 balsai (-ų)
Religijos ir visuomenės santykis. (2013 m. Gruodžio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/religijos-ir-visuomenes-santykis.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 12:09
×