Religijos įtaka Sirijoje ir Irake


Įvadas. Religinis terorizmas sąvokos ir esmė. Religinių teroristų grupuotės. Teroristinis karas sirijoje ir irake. Išvados. Naudota literatūra.

Darbo objektas – religinis terorizmas Sirijoje ir Irake.

Darbo tikslas – išnagrinėti sąvokas, rūšis, dabartines terorizmo organizacijas bei teroro kaip proceso pabaigos perspektyvas Sirijoje ir Irake.

Darbo uždaviniai:

aptarti religinio terorizmo sąvokas ir esmę;

išanalizuoti religines terorizmo grupuotes pasaulyje, bei Sirijoje ir Irake;

sunkinantys veiksniai kovojant su religinėmis grupuotėmis.

Tyrimo metodai. Darbe taikomi mokslinės literatūros, spaudos straipsniai, ataskaitos, internetinių tinklapių naujausia informacija bei apibendrinimo metodai.

Siekiant giliau išanalizuoti religinių teroristinių grupuočių veiklą, buvo atliekami įvairūs tyrimai. Vienas iš jų - “Teroristų grupuotės – 1995”.

Apibendrinant autorius teigia, kad per religinių bendruomenių konfliktus nukenčia daug nekaltų žmonių. Kurie turi trauktis, tapti pabėgėliais, ar būti nužudomais dėl kitokios religijos išpažinimo.

Šiuo metu labai sunki situacija yra Sirijoje ir Irake. JAV pradėjo aviacijos smūgius kovoje su džihadistais ir „Islamo valstybės“, ir „Al-Nusra“ frontu.

Apibendrinant galima teigti, kad karai tarp kitų religijų atstovų ir teroristų grupuočių vis labiau intensyvėja. Per šiuos nesibaigiančius karus nukenčia labai daug civilių žmonių. Juos sustabdyti turbūt neįmanoma sunaikinus vieną grupuotę susikuria nauja.

Religinio terorizmo negalima nuneigti, nevalia į jį žiūrėti pro pirštus, tai viena didžiausių globalių problemų pasaulyje, kurios daroma žala apima vis didesnius mastus bei paliečia vis platesnę visuomenės dalį. Apie religinį terorizmą kaip vėl įsiliejusią grėsmę į tarptautinę arena turi žinoti kiekvienas, kuriam savo tautos bei likusio pasaulio likimas tebėra svarbus. Religinis terorizmas kaip jau darbe buvo galima susipažinti turi savo sąvoką, kurią dažnas painioja, savo istoriją, kurios dauguma žmonių dar nežino. Sirijoje ir Irake vykusios ir vyksiančios kovos dėl kitokios religijos išpažinimo nusinešė daug žmonių aukų. Šio darbo tikslas autoriaus manymu pasiektas, nes prieš tai nežinomi aspektai apie religinį terorizmą, bei šiek tiek paliečiant įvykius vyksiančius Sirijoje ir Irake darbe buvo paanalizuoti, išsiaiškintos religinės grupuotės, jų tikslai ir kiek yra pažengęs Sirijoje ir Irake terorizmas. Darbą rašant buvo studijuojama įvairi mokslinė, bei dažnai publikuojama medžiaga, o vėliau pateikta, esminiai bei pagrindiniai jos aspektai. Religinis terorizmas šiai dienai yra suprantamas bei aiškus dalykas, bet pravartu taip pat įsidėmėti , jog jis kaip bei visa kita evoliucionuoja , įgauna naujas formas, pasitelkia naujausias priemones bei technologijas, bei jo taikiniais tampa vis daugiau bei daugiau atsitiktinių aukų.

  • Microsoft Word 22 KB
  • 2015 m.
  • 11 puslapių (2392 žodžiai)
  • Universitetas
  • Monika
  • Religijos įtaka Sirijoje ir Irake
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Religijos įtaka Sirijoje ir Irake. (2015 m. Kovo 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/religijos-itaka-sirijoje-ir-irake.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 17 d. 03:42
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo