Religijos sociologija


Religijos sociologija. Religija. Religija- tai savita. Krikščionybė. Krikščionybė - monoteistinė. Islamas. Budizmas. Budizmas-religija , kurioje nėra išskiriamas joks dievas yra sekami budizmo pradininko Budos. Induizmas. Induizmas- Seniausia religija. Judaizmas. Judaizmas - grindžiamas visagalio Kūrėjo koncepcija. Visos religijos turi.

Krikščionybė - monoteistinė, labiausiai paplitusi pasaulio religijų Jos išpažinėjai musulmonai tiki vieninteliu ir amžinu dievu Alachu ir jo pranašu Mahometu. Maldas penkis kartus per dieną ,tikėjimas, malda, išmalda, piligrimystė, pasninkas, mečetės lankymas penktadieniais, apsiplovimas prieš maldą, jokio alkoholio ir kiaulienos Religija visuomenėje. Religija užima didelę dalį visuomenėje: reguliuoja etiką, aprangą, švaros palaikymą, reguliuoja religinius ritualus ir jų laikymąsi, reguliuoja šeimos gyvenimą, įstatymus, įsakymus, pateikia socialinę ir teisinę sistemą Musulmonų maldos namai -mečetės. Šventoji musulmonų knyga – Koranas Simbolis: Pusmėnulis ir penkiakampė žvaigždė.

Induizmas- Seniausia religija pasaulyje, vyrauja Indijoje bei kai kuriuose Afrikos regionuose. Neturinti nei bendros doktrinos, nei vieno, visų tikinčiųjų garbinamo dievo. Viena Aukščiausiasioji tikrovė (Brahmanas) pasireiškiantis per daug dievų ir deivių. Tiki reinkarnacija ir , kad išsigelbėjimas yra ištrūkimas iš tragiškų atgimimų ciklų. Induistų tikslas - atbusti pačiam ir padėti išsigelbėti iš skausmingų atgimimų visoms kitoms būtybėms Religinė praktika: Meditacija, joga, garbinimas (puja), pasišventimas dievams ir deivėms, piligrimystė į šventus miestus. Religija visuomenėje. Labai griežtas bendruomenės reliatyvizmas. Induistų įsitikinimu, kiekviena visuomenė turėtų funkcionuoti savo pačios moralinių normų ribose.

  • Sociologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 632 KB
  • 2014 m.
  • 8 puslapiai (551 žodžiai)
  • Samanta
  • Religijos sociologija
    10 - 3 balsai (-ų)
Religijos sociologija. (2014 m. Lapkričio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/religijos-sociologija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 05:05
×