Religijos vaidmuo šiuolaikinėje visuomenėje


Darbo tikslas. Religija tai savita. Modernioji religija atsirado ir egzistuoja modernizacijos laikotarpiu. Tuo tarpu moderniojoje religijoje ženklų ir simbolių vietos tiesiogiai neužpildė jokios naujos apraiškos. Visuomenė išties baigia atsikratyti iliuzijų. D. Oguntola-Laguda pastebi, kad kitų religinių judėjimų toleravimas siejamas su globalizacija. Šiuolaikinės bendruomenės, nepaisant visų vartotojiškumo poslinkių. Išvados. Literatūros ir duomenų šaltiniai.


Išnagrinėti temos pavadinimą Susiieškoti šaltinių pagal temą ir parašyti esė Pristatyti savo darbą.

Modernioji religija atsirado ir egzistuoja modernizacijos laikotarpiu. Modernizacija yra siejama su istoriškai ir geografiškai apčiuopiamomis socialinėmis, politinėmis ir ekonominėmis permainomis, kurios kartu su urbanizacija ir industrializacija vyko Vakarų Europoje.

Tuo tarpu moderniojoje religijoje ženklų ir simbolių vietos tiesiogiai neužpildė jokios naujos apraiškos, tačiau modernioji religija pati savaime yra privataus pobūdžio, tad tikėtina, kad ir simboliai galėtų būti individualesni. Vis dėlto moderniosios religijos simboliai išsiskiria tuo, kad liudija jau nebe Dievo buvimą, bet žmogaus ypatingus gebėjimus, arba tikima, kad jie galėtų sustiprinti šiuos gebėjimus.

Visuomenė išties baigia atsikratyti iliuzijų, nes visi stebuklai vyksta elektroninėje erdvėje ir gali būti įkomponuoti į save konstruojantį vaizdų pasaulį. J.D. Peters teigia, kad informacinių technologijų kultūra yra vešlios fiktyvių pasaulių džiunglės, kuriose „tavo vardas žinomas kiekvienam“, įžymybės ir politikai kreipiasi į klausytojus vardais ir atsiranda vis naujų pokalbio formų.

  • MS PowerPoint 53 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (419 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ginta
  • Religijos vaidmuo šiuolaikinėje visuomenėje
    10 - 3 balsai (-ų)
Religijos vaidmuo šiuolaikinėje visuomenėje. (2017 m. Gruodžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/religijos-vaidmuo-siuolaikineje-visuomeneje.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 24 d. 05:12
×
143 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo